The most beautiful oases or small settlements

واحه ها مناطقی با پوشش گیاهی سبز هستند که توسط محیط کویری احاطه شده اند و در تصورات ما حالات مرموزی مانند جادوهای مربوط به “شب های عربی” را یادآور می شوند. اما این واحه ها همچنان بخش مهمی از اقتصاد کویر هستند و توقفگاه های مهمی برای تاجران و حمایت از جوامع بوده اند. بیایید به برخی از زیباترین واحه ها از سراسر جهان نگاهی بیندازیم.
1. وادی بنی خالد (Wadi Bani Khalid)، عمان
عمان، این کشور خاورمیانه ای محل برخی از زیباترین واحه ها می باشد که یکی از آنها وادی بنی خالد است. در طول سال آب از یک چشمه طبیعی، که در قسمت فوقانی دره قرار دارد جاری شده و در نتیجه، پوشش گیاهی به وفور در اینجا یافت می شود.
2. واحه هواکاچینا (Huacachina)، پرو
این واحه در منطقه ایکا در کشور پرو، محل زندگی تنها چند صد نفر است. از این واحه به عنوان تفریحگاه محلی استفاده می شود و به یک مقصد توریستی تبدیل شده است که گردشگران می تواند از ورزش های ماسه سواری (sandboarding) و تفریحاتی مانند سر خوردن بر روی تپه های ماسه ای در آن لذت ببرند.
3. پارک ملی لینسویز ماراینسیز (Lençóis Maranhenses)، برزیل
این واحه که در ایالت مارانیائو (Maranhão) در کشور برزیل قرار دارد، توسط دولت این کشور به عنوان یک پارک ملی نام گرفته است. این منطقه که در خارج از حوضه آمازون قرار دارد، در ابتدای سال بارندگی های فراوانی را تجربه می کند و منجر به شکل گیری تالاب های زیبایی با رنگ های مختلف می شود. این منطقه محل اقامت مردم سرخپوست کایته (Caeté Indian) و یک جاذبه مهم گردشگری است.
4. تافیلالت (Tafilalt)، مراکش
اینجا به عنوان یکی از بزرگترین واحه های جهان محسوب می‌ شود و در منطقه کویری ساحارا، در مراکش واقع شده است. این منطقه که در کنار رودخانه زیز (Ziz) قرار دارد، به دلیل داشتن خرماهای خوشمزه شناخته شده است.