• گردشگری مشهد

   

  معروف ترین شهر توریستی مذهبی ایران، مشهد است! پایتخت معنوی کشورمان قطعا یکی از جاهایی است. که نه تنها مقصد اصلی مسافران داخلی است. بلکه بسیاری از گردشگران خارجی که به کشور می آیند نیز مشتاق به گردشگری مشهد هستند.

  امروز ما می خواهیم تا ۱۵ تا از دیدنی های مشهد را که اتفاقا از همه معروف تر هستند و باید در سفر به این شهر حتما از آن ها دیدن کنید را به شما به همراه مختصری از جزئیات کاربردی و راه های دسترسی به آن ها معرفی خواهیم کرد.

  کوه سنگی، معروف ترین مکان های تفریحی مشهد

  کوه سنگی و یا به عبارتی دیگر کوسنگی، یکی از بزرگ ترین پارک های گردشگری مشهد است. این شهرت و توجه به کوه سنگی از جاذبه های مشهد گویی از دوره های قدیم بوده است زیرا حتی می گویند که شاه عباس صفوی در این منطقه تاج گذاری کرده است. بهترین زمان برای سفر به کوه سنگی با توجه به آب و هوای شهر مشهد، بهار و تابستان است اما پاییز و زمستان کوه سنگی هم دیدنی است. راستی! در منطقه ی کوه سنگی مشهد هتل های خوبی وجود دارد که شما می توانید با رزرو هتل در مشهد از وب سایت آلوین 24 هم در این منطقه و هم در هر جای دیگر این شهر، اقامتگاه خود را به راحتی رزرو کنید.

   

  'گردشگری مشهد

   

  مقبره ی تاریخی فردوسی از مناطق گردشگری مشهد

  مقبره ی فردوسی (Tomb of Ferdowsi) یکی از جاذبه های مشهد است. این آرامگاه در ۲۰ کیلومتری مشهد قرار گرفته است.

  هر وقت از سال که به مشهد بروید، برای بازدید از این موزه مناسب است و ساعت کاری آن هم از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر می باشد.

   

  'گردشگری مشهد

   

  دریاچه چشمه سبز، یکی از جاذبه های گردشگری مشهد

  دریاچه چشمه سبز (Spring Green) یکی از جاذبه های طبیعی مشهد است که خیلی معروف می باشد. این دریاچه فقط۵۰ کیلومتر با مشهد از سمت غرب فاصله دارد. این دریاچه نزدیک به ۱۵ هکتار وسعت دارد و از آبش برای آبیاری زمین های کشاورزی و باغات اطراف هم استفاده می شود. نام های دیگر این دریاچه که از جاذبه های مشهد به شمار می رود، چشمه سوز و چشمه سو است.

  به واسطه ی طبیعت سر سبز و زیبایی که این دریاچه و اطرافش دارد، امروزه یکی از مسیرهای طبیعت گردانی که در مشهد هستند؛ دریاچه چشمه سبز است. بهترین زمان برای رفت به این دریاچه، از فصل بهار تا اوائل پاییز است.

   

  'گردشگری مشهد

   

  آرامگاه نادرشاه افشار از مکان های تاریخی مشهد

  در مجموعه ای به نام باغ موزه ی نادری در مشهد، برای یادبود نادر شاه؛ مجسمه ای بزرگ در سال ۱۳۴۲ ساخته شده که می گویند محل دفن واقعی این شاه است. ساختمانی که در این مجموعه که از جاذبه های مشهد است قرار گرفته، دارای دو سالن است که هر دوی آن ها موزه هایی هستند که آثار جنگی و غیر جنگی مربوط به حکوت افشاریان را نشان می دهد. بین ۹ تا ۵ بعدازظهر بهترین زمان برای بازدید از این مجموعه است.

   

  'گردشگری مشهد

   

  هفت حوض، پارکی با ۷ حوض طبیعی در مشهد

  این پارک یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری مشهد است که در کوه های خلج قرار گرفته است. پارک هفت حوض با شهر مشهد ۷ کیلومتر فاصله دارد که باید در حدود ۲ کیلومتر آن را پیاده روی نمایید. این پارک را از این جهت هفت حوض می گویند که در خود، ۷ حوضچه ی کاملا طبیعی دارد که آب با جریان طبیعی در آن جریان دارد. این حوضچه ها بر اثر فرسایش شیمیایی به وجود آمده اند. اگر می خواهید به پارک هفت حوض بروید، باید لباس و کفش مناسب کوهنوردی و طبیعت نوردی بپوشید و قبل از غروب آفتاب به شهر برگردید.

   

  'گردشگری مشهد

   

  وکیل آباد، قدیمی ترین پارک مشهد

  بوستان بزرگ و ۷۰ هکتاری مشهدی ها یعنی پارک وکیل آباد (Vakilabad Garden) یک منطقه ی کاملا ییلاقی است که آبی که به آن سرازیر می شود از قنات وکیل آباد سرچشمه می گیرد. زمین این پارک موقوفی حسن ملک است که هم اکنون در اختیار شهرداری مشهد قرار گرفته است. در این پارک زیبا و خوش آب و هوا یک محوطه ی بسیار بزرگ باری بازی کوکان و همچنین یک باغ وحش نیز قرار گرفته است. در مطلب باغ وکیل آباد می توانید اطلاعات بیشتری درباره ی این جاذبه ی مشهدی به دست بیاورید.

   

  'گردشگری مشهد

   

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در مشهد

  باغ گیاه شناسی مشهد (Mashhad Botanical Garden) یکی از دیدنی های این شهر است که دارای ۲۵ هکتار است. در این مجموعه ی طبیعی، ۱۱ کلکسیون مختلف که ترکیبی از معماری و علم هستند در کنار هم قرار گرفته و در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد. در این باغ ۱۸۰ گونه ی مختلف گیاهی و دارویی و ۴۰۰ نمونه ی ژنتیکی نگهداری می شود. از این باغ هم می توان از لحاظ آموزشی و هم از لحاظ بازدید از یکی از دیدنی های مشهد استقبال کرد.

   

  'گردشگری مشهد

   

  بند ۵۰۰ ساله ی گلستان در مشهد

  بند گلستان در ۸ کیلومتری غرب مشهد قرار گرفته و یکی از منطقه های توریستی مشهد به شمار می رود. از عمر این بند تاریخی، ۵۰۰ سال یعنی در حدود دوره ی تیموریان می گذرد.

   

  'گردشگری مشهد

   

  غار تاریخی مغان در گردشگری مشهد

  غار مغان در ۳۵ کیلومتری مشهد قرار گرفته است. بر اساس اکتشافات زمین شناسی در این منطقه، فسیل های حلزونی وجود دارد. کشف و جستجو در این غار بسیار جذاب است. اما یادتان نرود که به هیچ عنوانی بدون راهنما و وسایل ایمنی پا به این غار نگذارید.

   

  'گردشگری مشهد

   

  اولین پارک تفریحی مشهد، باغ ملی

  اولین پارک تفریحی شهر مشهد که در سال ۱۳۴۵ افتتاح شد، باغ ملی است. که در یکی از شلوغ ترین مراکز این شهر قرار گرفته است.

  'گردشگری مشهد

   

  شاندیز، شهری منحصر به فرد در نزدیکی شاندیز

  شاندیز در ۱۵ کیلومتری مشهد قرار دارد. از وسط شاندیز رودخانه هایی در جریان هستند که از بینالود سرچشمه می گیرند. اگر به شاندیز رفتید حتما به عنوان سوغات؛ گیلاس تازه و پوستین با خود بیاورید. مراکز تفریحی در شاندیز هستند. که پیشنهاد می کنیم، از بین آن ها به؛ پارک جنگلی، مجموعه ی توریستی، رستوران های مختلف، رصدخانه ی نجوم و موزه ی شهرداری سر بزنید. برای آشنایی بیشتر با این روستا پیشنهاد می کنیم که مطلب روستای شاندیز در مجله گردشگری آلوین 24 مطالعه بفرمایید.

   

  'گردشگری مشهد

   

  بازار رضا، یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری مشهد

  این بازار تاریخی امروزه یکی از جاذبه های مشهد است. معماری بازار رضا (Bazaar Reza) منحصر به فرد و زیباست و در کنارش همیشه تجارت در آن رونق داشته است. ادویه های مختلف، زعفران، فیروزه و کلی کالای دیگر در این بازار به وفور خرید و فروش می شوند.

   

  'گردشگری مشهد

   

  غار بیمار آب، یکی از جاذبه های عجیب طبیعی مشهد

  این غار در حد فاصل ۶ کیلومتری دهکده کوشک آباد است. نام گذاری این غار به این دلیل است که محلی های منطقه برای درمان بیماری حیوانات خود، از آب این غار به آن ها می خورانده اند. دهانه ی ورودی غار هم ۳ متر است. جالب است بدانید که هنوز هم مردم محلی این اعتقاد را دارند. در ضمن یادتان باشد که بدون محافظ هرگز به این غار نروید.

   

  'گردشگری مشهد

   

  خانه ی ملک، یادگار قاجارها در مشهد

  این خانه ی تاریخی یکی از نمونه های به جای مانده از دوره ی حکومت قاجارهاست. خانه ی ملک قبل تر خیلی بزرگ بوده اما این روزها تنها ساختمان ۲ طبقه ی آن باقی مانده است. خانه ملک امروزه مرکز هنرهای سنتی میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی است و یکی از جاذبه های گردشگری مشهد می باشد. این خانه ی تاریخی در سال ۱۳۷۷ ثبت ملی سازمان میراث فرهنگی شد. در سال ۱۳۸۵ بود که این مجموعه ی تاریخی را به عنوان خانه ی توریست مشهد انتخاب کردند. این مجموعه از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است.

   

  'گردشگری مشهد

   

  زشک، روستای ۴ فصل مشهد

  روستای زشک ۲۰ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. زشک به معنی جوشان است. این روستا باغاتی دارد که در آن ها میوه هایی همچون آلو، سیب، گیلاس و بسیاری از میوه های دیگر کشت می شود. برای این که بیشتر با این روستا آشنا شوید پیشنهاد می کنیم تا مطلب روستای زشک را در مجله ی آلوین 24 مطالعه بفرمایید.

   

  'گردشگری مشهد

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات