• کشتی کروز

   

   

  شاید بارها اسم کشتی کروز را شنیده باشید ولی تا به حال عمیقا به این فکر نکرده باشید که اصلا کشتی کروز چیست، یا به چه معنی است و یا برای چه کاری ساخته شده است ، همه می دانیم که به کشتی های تفریحی و مسافرتی که در دور دنیا می چرخند، کشتی کروز می گویند ولی در این مقاله می خواهیم بیشتر درباره این کشتی های غول پیکر دوست داشتنی صحبت کنیم. امروزه هواپیمای مسافربری لوکس، جت های شخصی سریع و کشتی های کروز بسیار بزرگ در بین مردم و به خصوص ثروتمندان بسیار طرفدار دارد.

   

  کشتی کروز

   

  چرا کشتی کروز را برای سفر انتخاب کنیم ؟

  قطعا سفر با کشتی کروز بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهد بود، اگر انواع کشتی کروز را بشناسید. می توانید یک انتخاب بسیار ایده آل از بین این کشتی ها برای سفر خود داشته باشید. خوب است بدانید که کشتی های کروز امکاناتی مثل پارک آبی، شهربازی، رستوران، اقامتگاه دارند و مانند یک شهر مدرن هستند.

  هر روز با پیشرفت تکنولوژی، سطح توقع مردم نیز بالاتر می رود و گرایش به وسایل و ابزار مدرن تری برای زندگی و تفریح پیدا می کنند، کشتی های کروز نیز یکی از دستاوردهای دنیای ماشینی و مدرن امروزی هستند. از جمله مهم ترین وسایل نقلیه مدرن محسوی می گردند و سفر با کشتی کروز به منزله یک سفر لوکس است. امکانات این کشتی های تفریحی به قدری زیاد است که به هیچ عنوان حوصله مسافران سر نمی رود و کسی هوس پیاده شدن از کشتی به سرش نمی زند، یکی از نکات جالب درمورد کشتی های کروز این است که مقصد مشخصی ندارد و خود یک مقصد خوب و ایده آل است.

  تاریخچه کشتی کروز

  اولین کشتی کروز در سال 1822 میلادی به وسیله شرکت ناوبری پنینسولار و اورینتال طراحی و ساخته شد. این کشتی ها در بین انگلیس و شبه ‌جزیره ایبری رفت و آمد می کردند.

  از این کشتی های مسافربری در ابتدای کار خیلی استقبال نشد ولی کم کم از سال 1837 میلادی این کشتی ها نظر مردم را به خود جلب کرد و در سال 1840 میلادی، شرکت سازنده، مسیرهای بیشتری را به برنامه سفری این کشتی ها اضافه کرد.

  از نیمه دوم قرن نوزدهم، کشتی های کروز شکل لوکس تری به خود گرفتند و بسیار بزرگ تر از قبل طراحی شدند و بدنه های آن ها نیز از فولاد ساخته می شد، کشتی تایتانیک شاید معروف ترین کشتی کروزی است. که تمام جهانیان آن را می شناسند، یکی دیگر از کروزهای معروف، کروز ویکتوریا لوئیز از شاهزاده های آلمان بوده است.

  کشتی کروز

   

  آشنایی با کشتی کروز

  کشتی کروز همان طور که در مطالب بالا گفتیم یک نوع کشتی مسافربری با امکانات رفاهی بسیار بالا می باشد که هدف سازندگان این مدل کشتی ، افزایش سطح رفاه مسافران بوده است.

  شاید در بدو ورود به کشتی کروز برایتان عجیب باشد که به این کشتی وارد شوید. در همین کشتی سفرتان را شروع کنید و به پایان برسانید، ولی باید به این نکته دقت کنید. که در مسافرت با کشتی کروز مبدا و مقصد سفرتان همین جا در کشتی است. کشتی های کروز در اقیانوس و دریاها گشت می زنند و هر آنچه که شما می بینید آب است.

  سفر با کشتی کروز چگونه است ؟

  در سفر با این نوع کشتی ها ، مسیر رفت و آمد و ایستگاه ها را مسافران انتخاب می کنند و با توجه به زمان و بودجه ای که هر مسافر دارد، کشتی کروزی را رزور می نماید، همچنین در این کشتی های کروز می توانید در اقامتگاه های لوکسی که در آن ها موجود است، بمانید.

  کشتی های کروز بسیار بزرگ و محکم هستند، بدنه کشتی های کروز به گونه ای ساخته شده تا در برابر جزر و مد و طوفان از مقاومت بیشتری برخوردار باشند. و برای مسافران خطری نداشته باشد و آن ها در کمال آرامش، سفر کنند، کروزها به چهار دسته کروز کوچک، کروز بزرگ، کروز کوتاه مسیر، کروز مسیرهای طولانی تقسیم می گردند.

  هزینه های سفر با کشتی کروز

  یکی از سوالاتی که برای گردشگرانی که قصد سفر با کروز را دارند، هزینه های سفر با کشتی کروز است. باید گفت که در تعیین قیمت کشتی کروز بسیاری از عوامل مانند مسیر، فصل سفر و امکانات کشتی تاثیر دارند.

   

  کشتی کروز

   

  امکانات رفاهی کشتی های کروز

  کشتی های کروز متفاوت هستند و امکانات آن ها نیز نسبت به یکدیگر فرق دارد، هر کشتی کروز امکانات مخصوص به کمپانی سازنده را در اختیار مسافران قرار می دهد، امکانات کروز با توجه به نوع کشتی مشخص می شوند و ویژگی های متفاوتی نیز دارد که به معرفی اصلی ترین ویژگی های هر کشتی کروز می پردازیم.

  اقامت در کشتی کروز

  همان طور که می دانید سفر با کشتی کروز یک روز و دو روز نیست، به همین دلیل باید در تمامی کشتی های کروز محلی برای اقامت مسافران وجود داشته باشد. اقامتگاه های کشتی های کروز با بالاتر رفتن سطح کروز و لوکس تر شدن آن، امکانات اقامتی بهتری خواهند داشت. یکی از مهم ترین ویژگی ها و امکانات کروزها، داشتن اتاق های متنوع است. کشتی های کروز مانند یک هتل بر روی آب هستند، زیرا همه چیز در کروزها مثل یک هتل است. یکی از خوبی های کروز این است که می توانید ابعاد و نوع اتاق تان را برگزینید، از نظر محاسبه هزینه اقامت در کروزها باید بدانید که دقیقا مانند هتل ها، شبانه حساب می شود و هر چند شب که بیشتر در کروز باشید، هزینه شما بالاتر می رود.

  رستوران و غذاخوری در کشتی های کروز

  یکی از مهم ترین قسمت های کشتی های کروز، رستوران و کافه های این هتل های شناور است، بدین ترتیب که هر کشتی با توجه به اندازه و ظرفیتی که دارد.  رستوران و غذاخوری هایی را در خود تعبیه دارد و وعده غذایی مسافران را تامین می کند. در بیشتر کروزها می توانید به سراغ رستوران های بوفه ای بروید. در این صورت هر زمان که گرسنه شدید می توانید، غذا میل کنید. همچنین در کافه های کشتی های کروز، قهوه و نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی بسیار خوبی سرو می شود. که می توانید بروید و استفاده کنید.

   

  کشتی کروز

   

  امکانات دیگر کشتی تفریحی کروز

  راجع به مهم ترین امکانات کشتی های کروز صحبت کردیم. ولی امکانات این کشتی ها به این جا ختم نمی شود. از دیگر امکانات کشتی های کروز می توان به سالن بدنسازی، مرکز اسپا، سالن زیبایی، سالن تئاتر، سالن سینما، استخر روباز، استخر سربسته، انواع سالن های ورزشی، حمام، سرویس بهداشتی، بیمارستان، آکواریوم، سالن بولینگ، سالن رقص، فروشگاه سوغات، فروشگاه خوراکی، فروشگاه لباس، خیاطی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

  امنیت در کشتی تفریحی کروز چگونه است؟

  یکی از مباحث مهم درباره کشتی های کروز، امنیت این کشتی های مسافربری لوکس از هر حیث است.

  این کشتی ها باید امنیت مسافران خود را تامین کنند. یکی از مسئولیت های مهمی که مالکان و مدیران کشتی های کروز دارد.

  به همین دلیل برای حفظ بیشتر امنیت کروزها در اتاق های میهمانان، گاو صندوق وجود دارد. از ورود مسافران و خدمه ای که سلاح دارند، جلوگیری می شود و در تمامی کشتی دوربین های مداربسته وجود دارد.

  کاپیتان یک اسلحه اتوماتیک را همیشه حمل می کند. وسایل مسافران با دستگاه های اشعه ایکس و یابنده مواد منفجره چک می گردد و مسافران در زمان ورود یا خروج کنترل می شوند. از خروج انفرادی مسافران از کشتی بدون هماهنگی با خدمه جلوگیری می شود و کارت شناسایی مسافران کنترل می شود. لازم به ذکر است که اگر فردی مجرم در کشتی های کروز دستگیر گردد. کشتی در نزدیک ترین بندر پهلو می گیرد تا فرد مجرم را به مراجع قانونی آن ناحیه تحویل دهد.

  یکی دیگر از مسائل امنیتی کشتی های کروز مقاومت کشتی و غرق نشدن آن در طوفان های شدید است.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات