• کاخ اردشیر بابکان

   

  شیراز از مهم ترین شهرهای ایران است. که جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری را درون خود جای داده است. از این رو در این بخش از مقاله آلوین قصد داریم شما همراهان گرامی را با یکی از قدیمی ترین کاخ های شیراز، کاخ اردشیر بابکان آشنا کنیم.

  پیش از هرچیز به خاطر داشته باشید برای رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما می توانید با آژانس آلوین 24 از طریق سایت و یا تماس در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در شهر شیراز را تجربه نمایید.

  کاخ اردشیر بابکان

  درباره کاخ اردشیر بابکان

  کاخ اردشیر بابکان از آثار باستانی و تاریخی متعلق به دوران ساسانی است. که در فیروز آباد فارس قرار دارد.

  این کاخ باشکوه با معماری منحصربه فردش نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است.

  کاخ اردشیر بابکان دارای سه قسمت است که این سه قسمت شامل حیاط، ایوان و تالارها می باشد. اگر علاقه مند به بازدید از کاخ اردشیر بابکان هستید به خاطر داشته باشید این بنا اولین بنای بجای مانده از دولت ساسانی است. که دارای ایوان و گنبد می باشد.

  همچنین خوب است بدانید که مصالح به کاربرده شده در ساخت آن، گچ و کاشی می باشد.

  یکی از مهم ترین نکاتی که در بازدید از این کاخ به چشم می خورد، تزئینات گچ بری و معماری خاص آن است که با گذشت زمان همچنان پابرجا و استوار است.

  در چهار طرف کاخ می توانید چهار عمارت گنبدی شکل را مشاهده کنید. که دارای سقف های دایره ای هستند.

  این کاخ دارای دو بخش اداری و مسکونی است. که به هم متصل می باشند. بر روی دیوارهای کاخ همچنین می توانید بادگیر هایی را مشاهده نمایید که برای انتقال جریان هوا تعبیه شده بود.

  کاخ اردشیر بابکان

  آدرس

  در آخر به خاطر داشته باشید برای بازدید از کاخ اردشیر بابکان باید به سمت فیروز آباد حرکت کنید و پس از قلعه دختر، از این کاخ تاریخی دیدن فرمایید.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، رزروهتل، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  کاخ اردشیر بابکان

   

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات