• موزه موسیقی اصفهان

  اصفهان از مهم ترین شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است که در همه ادوار مختلف جایگاه ویژه ای داشته است. از این رو موسیقی و آلات موسیقی نیز در این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.
  در این قسمت از مقاله آلوین می خواهیم شما را با یکی از  موزه های جالب اصفهان، موزه موسیقی اصفهان آشنا کنیم.

  موزه موسیقی اصفهان

  آشنایی با موزه موسیقی اصفهان

  در دوران قاجار موسیقی محلی و استفاده از سازها در اصفهان ممنوع شد.
  موزه موسیقی در حقیقت محلی برای نگهداری از ابزار آلات موسیقی سبک های مختلف است که موزه موسیقی نیز نمایانگر فرهنگ و تاریخچه ارزشمند موسیقی این منطقه و کشور ایران عزیزمان است.

  سال افتتاح

  موزه موسیقی اصفهان در حقیقت تنها موزه موسیقی کشور است که در سال ۱۳۹۴ توسط استاد مهرداد جیحونی و شهریار شکرانی افتتاح شد.
  در موزه موسیقی اصفهان شما عزیزان می توانید از کهن ترین ساز ایرانی که به سازه “قانون” معروف است دیدن فرمایید، همچنین سازهای دیگری چون ساز قیچک، تار، چنگ، روباب، نی، کمانچه، تنبک و … در موزه قابل مشاهده هستند.

  موزه موسیقی اصفهان

  فروشگاه ابزار آلات موسیقی موزه

  شما می توانید از فروشگاه ابزار آلات موسیقی موزه نیز دیدن فرمایید و اگر نیاز به آلات موسیقی داشتید از این فروشگاه خرید نمایید.
  بخش های مختلف موزه شامل تالار سازهای ملی، تالار سازهای محلی، تالار کارگاه ساختن ساز و گذر سرآهنگان از قدیم تا کنون است. همچنین می توانید از کافه موزه نیز استفاده کنید.

  آدرس

  به طور کلی شما عزیزان می توانید در موزه موسیقی اصفهان با بیش از ۳۰۰ نوع ساز مختلف موسیقی آشنا شوید که کارشناسان این امر به چند زبان دنیا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار خواهند داد. شما عزیزان می توانید برای بازدید از آن به خیابان چهارباغ رفته و در بوستان هشت بهشت از موزه موسیقی اصفهان دیدن فرمایید.

  به خاطر داشته باشید برای رزرو تور اصفهان و بلیط هواپیما می توانید از طریق سایت و یا تماس با آژانس مسافرتی آلوین ۲۴ در ارتباط باشید و سفری به یاد ماندنی در اصفهان را تجربه نمایید.

  جهت رزرو خدمات گردشگری به صفحه تفریحات و جاذبه های گردشگری مراجعه نمایید

   

  مقاصد سفر در تابستان

    مگه میشه تابستان از راه برسه و سفر نرفت؟ تابستان یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر و گردشگری است. اما در این فصل گرم بیشتر افراد دوست دارند که مقصدی خنک را برای سفر انتخاب کنند و برخی دیگر می خواهند به شهرهای ساحلی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن سفر کنند. در ادامه […]

  تور کاپادوکیا

    حتما بارها عکس یا فیلم های بالون های رنگی که در آسمان ترکیه در حال پرواز هستند را دیده اید یا شاید نام کاپادوکیا را شنیده باشید. این منطقه زیبا در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. که یک منطقه ی تاریخی و بسیار زیباست اما باید این نکته را بدانید که […]

  تور آلاچاتی

  اگر می خواهید که برای مدتی از هیاهوی شهر دور شوید و با قدم زدن روی شن های زیبا ساحلی حس تازگی و طراوت داشته باشید آلاچاتی مقصد مناسب برای شماست. آلاچاتی ترکیه به خانه های رنگی، خیابان های سنگ فرش و شب های زنده معروف است و هر گردشگری را مجذوب خود می کند […]

  ویزای تایلند

    تایلند یک کشور آسیایی که در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد و مرکز آن بانکوک است.  این کشور به دلیل تفریحات متنوع و طبیعت زیبایی که دارد به «سرزمین لبخندها» معروف است این کشور به یکی از بهترین و خاص ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است. تایلند دارای فرهنگ غنی و متنوعی […]

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات