• معرفی بازار رضا مشهد

   

  در این قسمت از مقاله آلوین می خواهیم شما را با یکی از قدیمی ترین بازارهای مشهد آشنا کنیم. بازار رضا از محبوب ترین بازارهای مشهد است. که فاصله بسیار کمی با حرم امام رضا دارد. این بازار قدیمی و سرپوشیده در سال ۱۳۵۵ در دوران پهلوی توسط معمار بنام استاد بوربور طراحی و افتتاح گردید.

  شما عزیزان می توانید در بازار رضا مشهد انواع سوغات را خریداری نمایید و از انواع انگشتر، نقره جات، ادویه جات، البسه و اسباب بازی دیدن فرمایید.

  به خاطر داشته باشید شما عزیزان می توانید برای رزرو تور مشهد و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس با آژانس مسافرتی آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی را تجربه نمایید.

  بازار رضا

  بخش های مختلف بازار

  بازار رضا در حقیقت مجموعه ای کامل از مغازه های مختلف است. که هر سلیقه ای را پوشش می دهد و شما همراهان می توانید با خیال آسوده از آن خرید نمایید.

  عمده فروشان بازار به دسته نقره فروش و جواهرات قیمتی، زعفران و خشکبار و عطر تقسیم می شوند.

  این بازار بسیار بزرگ دارای سه کیلومتر وسعت است. که در آن ۱۷۱۱ مغازه کوچک و بزرگ فعالیت می کند.

  بازار دارای دو طبقه است. که طبقه همکف مورد توجه اکثر بازدیدکنندگان و گردشگران است.

  کسبه طبقه همکف عموما جواهر فروش، لباس فروش، ادویه فروش و سوغات سرا می باشند که شما عزیزان میتوانید از طبقه همکف بازار رضا نیز مرقوب ترین اجناس منجمله ادویه، زعفران، فیروزه، سجاده و پارچه را تهیه نمایید.

  و اما طبقه اول بازار رضا نیز دارای انواع کارگاه های کوچک و بزرگ است. که متعلق به کارگاه صنایع دستی، سنگ تراشی، فیروزه تراشی و آتلیه های عکاسی می باشد.

  بازار رضا

   

  معماری بازار رضا

  باید بگویم که اگر به دنبال عکس برداری با زمینه حرم امام رضا هستید حتما سری به طبقه اول بازار رضا بزنید.

  ما مشاهده بازار می توانید به راحتی معماری سنتی و اسلامی را مشاهده نمایید. که مختص معماری دوران پهلوی است.

  از شاخصه های معماری سنتی- اسلامی باید به نمای آجری بازار و سردر پلکانی آن اشاره کنیم. یکی از مهم ترین خصوصیات بازار رضا سرپوشیده بودن این بازار قدیمی است. که برای بازدیدکنندگان و گردشگران بسیار با اهمیت می باشد.

  با توجه به وسعت بازار رضا باید بگویم که این بازار از شش بازار مجزا تشکیل شده که در انتها هرکدام از بازارها به یک هشتی می رسند. درون هشتی نیز نیمکت و آبخوری ساخته شده است که برای استراحت بسیار مناسب می باشد.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات