• مسجد وکیل شیراز

   

  شیراز از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایران است که علاوه بر گردشگران داخلی، گردشگران خارجی را نیز به سمت خود روانه می کند. با توجه به جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر زیبای شیراز، باید بگوییم شما می توانید برای رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس با آژانس آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در شیراز را تجربه نمایید. در مقالات قبلی آلوین سعی کردیم شما همراهان گرامی را با تعدادی از جاذبه های شهر شیراز آشنا کنیم. در این بخش از مقاله نیز قصد داریم شما عزیزان را با یکی از مشهورترین جاذبه های شهر شیراز، مسجد وکیل آشنا نماییم.

  مسجد وکیل

  تاریخچه مسجد وکیل

  مسجد تاریخی وکیل، توسط کریم خان زند بنا شده است. همانطور که می دانید در دوران کریم خان بناهای ارزشمند بسیاری ساخته شد که از مهم ترین آن ها باید به مجموعه وکیل اشاره کنیم.

  منظور از مجموعه وکیل، مسجد وکیل، حمام وکیل و بازار وکیل است که در ادامه به طور کامل به مسجد این مجموعه خواهیم پرداخت.

  مسجد وکیل با معماری بی نظیر خود نمونه ای فوق العاده از معماری زندیه است که شما می توانید از آن در شهر شیراز دیدن فرمایید.

  مسجد وکیل، در مساحتی 11 هزار متر مربع بنا شده است. این مسجد شگفت انگیز از بخش های مختلف ورودی، حیاط، شبستان بزرگ، شبستان زمستانی، طاق مروارید و حیاط خلوت تشکیل شده است.

  مسجد وکیل

  بخش های مختلف مسجد

  هنگامی که وارد مسجد می شوید، دربی دو لنگه و 8 متری را مشاهده می کنید. که سقف ورودی آن با کاشی کاری های زیبا و خطوط کوفی تزیین شده است.

  در بخش شمالی مسجد می توانید از طاق مروارید دیدن فرمایید. که با دو گلدسته 20 متری و کاشی کاری فوق العاده مزین گردیده است.

  طاق مروارید از زیباترین بخش های این مسجد است که دارای سه طاق کوچکتر است.

  شبستان های مسجد نیز از محبوب ترین قسمت های این مسجد دوران زندیه است.

  شبستان جنوبی و شبستان زمستانی با معماری و طراحی منحصربه فردشان زیبایی خاصی را به مسجد بخشیده اند. که شما می توانید در سفر خود به شیراز از آن دیدن فرمایید.

  سنگ های شبستان جنوبی توسط کریم خان زند از مراغه به شیراز آورده شده است.

  از زیباترین تزیینات شبستان باید به کاشی کاری های هفت رنگ و نقوش گل و بوته اشاره کنیم.

  مسجد وکیل

  آدرس

  شما عزیزان می توانید برای بازدید از مسجد وکیل به خیابان طالقانی بروید و در مجاورت بازار وکیل از این مسجد دیدن فرمایید.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات