• عمارت شاپوری شیراز

  همراه شما هستیم با یکی دیگر از زیباترین عمارت های شهر شیراز، عمارت شاپوری. شیراز از مهمترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری ایران است که این محبوبیت را مدیون تاریخ دیرینه و جاذبه های متفاوت است.

  از این رو شما نیز می توانید برای رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس با آژانس آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در شیراز را تجربه نمایید.

  عمارتی که در این بخش از مقاله آلوین قصد داریم به آن بپردازیم. متعلق به دوران پهلوی اول است و به عنوان یکی از زیباترین و خاص ترین خانه های شیراز از آن یاد می شود.

  عمارت شاپوری

   

  تاریخچه عمارت

  عمارت شاپوری متعلق به عبدالصاحب شاپوری است. که در سال 1310 الی 1315 به دست معمار معروف دوران، ابوالقاسم مهندسی ساخته شد.

  این عمارت فوق العاده زیبا با معماری منحصر به فردش چشم بازدیدکنندگان را به خود خیره می کند. از این رو پیشنهاد می کنیم با رزرو تور شیراز از عمارت شاپوری نیز دیدن فرمایید که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

  پس از اتمام کار ساخت عمارت، خانواده شاپوری تا اوایل دهه 70 در این عمارت سکونت داشتند اما متاسفانه چندی بعد این خانه باشکوه تبدیل به متروکه گردید.

  در سال 1378 سازمان میراث فرهنگی شیراز خانه را از خانواده شاپوری خریداری کرد و با مرمت و بازسازی، خانه شاپوری در لیست فهرست آثار میراث فرهنگی به ثبت رسید.

  عمارت شاپوری

   

  معماری عمارت

  طراحی عمارت شاپوری در دوره خود بی نظیر بوده. به طوری که در عمارت شما راه پله را مشاهده می کنید که در معماری آن دوران عرف نبوده است. در حقیقت طراحی این عمارت در حال حاضر نیز از خاص ترین طراحی ها به حساب می آید.

  سبک طراحی عمارت شاپوری به سبک قاجار است. در بخش غربی عمارت می توانید ستون هایی را مشاهده کنید که منقش به نقوش گچی و کاشی کاری هخامنشی است.

  اما از اصلی ترین اجزای عمارت باید به حوض اشاره کنیم. که پنج پر است و فضای زیادی را به خود اختصاص داده است.

  این حوض در حقیقت یکی از زیباترین بخش های عمارت شاپوری به حساب می آید.

  از دیگر نکاتی که به زیباسازی عمارت کمک کرده باید به درختان و گلکاری های عمارت اشاره کنیم. که به طور غیر قرینه کاشته شده اند. این درختان شامل درخت افرا، چنار، انار، انجیر و نارنج است.

  عمارت شاپوری

  آدرس

  در حال حاضر عمارت شاپوری به عنوان کافه رستوران فعالیت می کند. که بازدید کنندگان می توانند علاوه بر بازدید از عمارت، از رستوران شاپوری نیز بهره مند شوند.

  برای بازدید از عمارت شما می توانید به خیابان کریم خان زند، انوری و سپس تقاطع اهلی رفته و از این عمارت فوق العاده زیبا دیدن فرمایید.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات