• سفر با قطار

   

  بسیاری از افراد هستند که تمایل دارند برای سفرهای خود، از قطار بهره ببرند و لذت آهسته پیمودن مسیر، در دل کوه و بیایان را لمس کنند. با این حال افراد زیادی هم ترجیح می دهند که از هواپیما و اتوبوس استفاده کنند. اگر می خواهید مزایا و معایب سفر با قطار را بدانید، می توانید مقاله مربوط به آن را در سایت آلوین 24 مطالعه فرمایید. اما اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید به وسیله قطار مسیر پیش رو را بپمایید، در ادامه با ما همراه باشید تا مزایا و معایب استفاده از این وسیله حمل و نقل را به شما شرح دهیم.

  شاید برایتان جالب باشد که بدانید نخستین بهره برداری موفقیت آمیز از خطوط راه آهن ایران، در سال 1848 در شهر رشت انجام پذیرفت که هنوز هم می توان بقایای آن را به چشم دید. اما در نهایت تاسیس راه آهن سراسری ایران در سال 1306 تحقق یافت و این امر عملیاتی شد. اما اکنون بریم به سراغ مزایا و معایب سفر با این وسیله. شما همچنین برای رزرو تور و خرید بلیط قطار می توانید به سایت آلوین24 مراجعه کنید.

   

  سفر با قطار

   

  معایب سفر با قطار

  1. سرعت پایین : یکی از مهم ترین معایبی که می توان برای سفر با قطار در نظر گرفت، سرعت پایین آن در مقایسه با هواپیما می باشد. البته استفاده از قطارهای سریع السیر تا حدودی این مشکل را حل نموده است. پس عاقلانه تر است که اگر به مقصدی دور می خواهید بروید و عجله دارید، از هواپیما بهره ببرید.
  گردشگران برای این که از طولانی بودن مسیر کلافه و خسته نشوند، می توانند بلیط خود را برای حرکت در شب بگیرند که در طول سفر، خواب باشند.

  2. برنامه های گیج کننده : برنامه های قطار ممکن است کمی گمراه کننده باشد، برای پیشگیری از ایجاد هرگونه مشکلی بلیط خود را به دقت بخوانید و با حواسی جمع سوار قطار خود شوید. یکی از مواردی که در زمینه نکات مهم در سفر با قطار مطرح می باشد، این است که از ایستگاهی که باید پیاده شوید مطلع باشید.همچنین برای جلوگیری از گم کردن صندلی مورد نظر خودتان، می توانید هنگام ورود به کابین، از کارکنان قطار راهنمایی بگیرید.

  3. عدم رعایت بهداشت : سرویس بهداشتی های موجود در ابتدا و انتهای کابین ها، معمولا غیر بهداشتی هستند.

  4. قرارگیری ترمز خطر در ارتفاع پایین : ترمز خطر معمولا در ارتفاع پایینی قرار دارد که در برخی مواقع توجه کودکان را به خود جلب می کند.

   

  سفر با قطار

   

  مزایای سفر با قطار

  استقرار راه آهن در مرکز شهرها : راه آهن و ایستگاه قطار معمولا در مرکز شهرها واقع شده که این یکی از مزایای استفاده از قطار در مقایسه با هواپیما است. در این صورت مسافران و توریست ها می توانند به راحتی و در زمان کوتاهی خود را به نقطه مورد نظر برسانند.

  گسترده بودن : شبکه راه آهن بسیار گسترده بوده و در برخی مقاصد که مسافران زیادی درخواست بلیط دارند، حتی چند مرتبه در روز رفت و آمد صورت می گیرد.
  برای مثال شهر مشهد یکی از پرتوریست ترین شهرهای ایران است. که سالانه و حتی روزانه سیل عظیمی از مسافران همراه با تور مشهد راهی آن می شوند و در این بین سفر با قطار نقش شایانی را ایفا می کند. از همین رو روزانه قطارهای زیادی در مسیر این شهر فعال هستند.

  برنامه ریزی دقیق : برنامه ها و زمان بندی های قطار، در اکثر مواقع (بیش از 90 درصد) دقیق و درست هستند. این موضوع یکی از مهم ترین مزایای استفاده از قطار می باشد. همچنین شرایط جوی هوا هم تاثیر چندانی بر تغییر برنامه های آن ندارد.

  سفر سبز : سفر به وسیله قطار، آلودگی چشمگیری برای محیط زیست ندارد. از همین رو استفاده از آن برای مسافرت را سفر سبز می نامند.

  مزایای سفر با قطار

  حضور پزشک : در اکثر قطارها، پزشکی وجود دارد که در صورت بروز هرگونه مشکلی می توانید به آن مراجعه کنید. حضور پزشک در قطار برای بانوان باردار بسیار حائز اهمیت است.

  عدم معطلی : در سفر با قطار مراحل زمان بری همچون چک کردن های امنیتی طولانی وجود ندارد. تنها کافی است 20 دقیقه پیش از حرکت قطار، در ایستگاه حضور داشته باشید.

  سرگرم شدن : یکی از جذابیت های سفر به وسیله قطار، تماشای مناظری بکر و دیدنی است. که توریست های می توانند از آن ها لذت ببرند. تماشای نمای زیبای روستاها و طبیعت دل انگیزی که قطارها از میان آن ها عبور می کنند، آرامشی لذت بخش را به مسافران می بخشد.

  خوابی راحت : از آن جایی که سفر با قطار در اکثر موارد کمی طولانی است. مسافران این امکان را دارند که بتوانند در این مدت زمان بخوابند. برخی از قطارها دارای تخت هایی در بخش بالایی کابین بوده و برخی دیگر دارای صندلی هایی هستند. که به راحتی تبدیل به تخت می شوند.

  امنیت : از قطار به عنوان امن ترین وسیله حمل و نقل موجود در دنیا یاد می کنند. در صورت استفاده از این وسیله نگران تصادفات غیر منتظره و یا گمراه شدن در جاده های مختلف دنیا نیستید.

  سکوت : فضای حاکم در قطار آرام و ساکت است. مسافران می توانند از این فرصت برای مطالعه و انجام برنامه ریزی های شخصی استفاده کنند.

  امکان تهیه راحت بلیط : تهیه کردن بلیط قطار، بسیار سهل و راحت است. حتی مسافران می توانند تا چند دقیقه قبل هم (در صورت به اتمام نرسیدن بلیط ها) بلیط تهیه کنند و به سفر بروند.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر






  نظرات