• راهنمای سفر به ارمنستان

  ارمنستان وطن اصلی مردم ارامنه، در فلات ارمنستان است. که برای اولین بار نام ارمنیا در کتیبه ای از کوروش اول دیده شده بود.

  نام ارمنستان در ابتدا از نام بنیان گذار این قوم به نام  “هایک” گرفته شده بود. که بعد از تسلط ایران، پسوند ستان به آن اضافه شد ولی مردم مناطق دیگر این کشور را به نام ،آرمانی ،آرمانیا ،آرامان و… می شناختند.

  کشور ارمنستان در سال 1991 به استقلال رسید و جمهوری ارمنستان شکل گرفت. پایتخت ارمنستان نیز شهر ایروان می باشد که جاذبه های گوناگونی دارد. شما عزیزان می توانید برای رزرو تور ارمنستان و بلیط هواپیما با آژانس مسافرتی آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی را تجربه نمایید.

  ارمنستان

  موقعیت جغرافیایی

  ارمنستان بین دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که در واقع پل ارتباطی بین ایران و اروپا محسوب می شود. همسایگان ارمنستان از شمال گرجستان، از شرق جمهوری آذربایجان، از غرب ترکیه و از جنوب ایران و نخجوان می باشند.

  زبان و مذهب مردم ارمنستان

  در قرن چهاردهم دین مسیحیت به این کشور راه پیدا کرد و بخشی از آداب و رسوم مسیحیت شد. از این جهت کلیساهای متعددی در ارمنستان وجود دارد. که ریشه در اصالت و فرهنگ آنها دارد.

  زبان اصلی مردم، ارمنی می باشد. که به دو زیر شاخه ارمنی شرقی و ارمنی غربی تقسیم می شود که تنها تفاوت در تلفظ‌های آنها وجود دارد.

  در نهایت زبان ارمنی شرقی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته شده است و بعد از آن نیز زبان روسی زبان دوم آن‌ها می باشد.

  واحد پول

  واحد اصلی پول کشور درام است که گفته می شود از کلمه عربی درهم گرفته شده است. سکه‌های آن شامل سکه‌های 10 درام، 20 درام، 30 درام، 100 درام و 500 درامی می باشد. اما اسکناس‌های آن از 1000 درام شروع می شوند و اسکناس‌هایی معادل 1000، 5000، 10000 و 20000 درامی نیز دارند. به خاطر داشته باشید برای رزرو تور و بلیط هواپیما با آژانس مسافرتی آلوین 24 در ارتباط باشید و سفر خاطره انگیز خود را به ما بسپارید.

  آب و هوای ارمنستان

  آب و هوای ارمنستان به طور کوهستانی، اما متعادل است. که به دلیل بارش باران زیاد طبیعتی سبز و سرزنده دارد. این کشور در تابستان دمایی بین 18 تا 22 درجه بالای صفر دارد، در حالی که در زمستان دمای آن به حدود 12- درجه نیز می رسد و روبه سردی می رود بنابراین به نظر می رسد فصل‌های گرم بهترین زمان برای سفر به این کشور زیبا هستند.

  جاذبه های گردشگری و دیدنی ارمنستان

  در این قسمت به معرفی برخی از جاذبه های دیدنی ارمنستان می پردازیم.

  مجسمه مادر ارمنستان

  کشور ارمنستان حدود 70 سال مستعمره کشور شوروی بود که در این دوران عشق و احترام به دولت به شیوه های متفاوتی ابراز می شد. مجسمه مادر ارمنستان در 29 نوامبر سال 1950 در سی امین سالگرد تاسیس جمهوری ارمنستان رونمایی شد.

  این مجسمه یکی از بلندترین مجسمه های ایروان است که ارتفاع این مجسمه به 22 متر و در مجموع به همراه ستون و پایه آن به 51 متر می رسد.

  مجسمه مادر ، با شمشیر عظیمی که در دست و سپری که جلوی پایش دارد سمبل صلح و قدرت و البته برای مردم ارمنستان ، یادآور زنی شجاع به نام “سوسه ماریریک” می باشد.  سوسه ماریریک به دلیل شجاعت و نگرانی های مادرانه اش برای جوانان ارمنستان به mayrig معروف شد که در زبان ارمنی به معنی مادر است. همراه شما هستیم با ادامه جاذبه های دیدنی کشور ارمنستان، فراموش نکنید برای رزرو تور و بلیط هواپیما شما می توانید با آژانس مسافرتی آلوین در ارتباط بوده و از خدمات بخصوص ما بهره مند شوید تا سفری لذت بخش و رویایی را تجربه نمایید.

  میدان جمهوری ایروان

  امضای شهر ایروان ،میدان جمهوری می باشد که یکی از مهمترین جاذبه های ارمنستان به حساب می آید.

  در گذشته میدان جمهوری ایروان به میدان لنین معروف بود. طراحی میدان جمهوری توسط معمار ارمنی به نام Alexander Tamanyan  در سال 1924 انجام گرفت و تا سال ۱۹۵۸ تکمیل شد. همانطور که گفتیم میدان جمهوری یکی از معروفترین و مهمترین جاذبه های شهر ایروان به حساب می آید که معماری آن به شکل بیضی است. نظر هر بیننده ای را جذب خود می کند. اجرای مراسم های مهم همچون مراسم رژه نظامی که سالانه در روز استقلال ارمنستان در این مکان اجرا می شود دانست.

  میدان جمهوری ارمنستان

  دره گل ها

  دره گلها دومین شهر پرتوریست بعد از ایروان است که جاذبه های فراوانی را در خود جای داده که همگی دلیل بر محبوب بودن آن می باشد.

  این شهر تنها 50 کیلومتر با ایروان فاصله دارد. ویژگی‌های منحصر به فرد طبیعی و جغرافیایی این شهر کوچک و زیبا باعث شده تا در فصل‌های مختلف جذابیت خاص خود را داشته باشد و گردشگران را عاشق خود کند. بیشتر گردشگران فصل بهار و زمستان را برای بازدید از دره گلها انتخاب می‌کنند.

  از امکاناتی که شما می توانید در فصل های مختلف از آنها استفاده نمایید و لذت ببرید باید به تله کابین دره گل ها، پیست اسکی ، کافه، رستوران، دیسکوهای شبانه و تفریحات متععد شبانه اشاره کنیم.

  سفربه دره گل ها قطعا برای هر سلیقه ای جدید و ناب است که شما می توانید برای بازدید از این دره یا اقامت در این شهر کوچک، با رزرو تور ارمنستان از آژانس مسافرتی آلوین کمک گرفته و سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید.

  دره گل ها

   

  همچنین شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس، رزرو تورهای داخلی، تورهای خارجی و رزرو هتل بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات