• دریاچه چورت کجاست ؟

  شمال کشور ایران پر از شگفتی و سرسبزی است که هر شهر و طبیعت آن زیبایی منحصر به فرد خودش را دارد. در این مقاله می خواهیم سری به دریاچه چورت ساری بزنیم. دریاچه چورت یک دریاچه طبیعی است که در دل جنگل های سرسبز مازندران قرار دارد. این دریاچه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگردی برای طبیعت گردها به حساب می آید.

  دریاچه چورت

  دریاچه چورت

  این دریاچه در مسیر ساری به کیاسر، روستایی به نام چورت قرار دارد قدمت دریاچه به ۸۳ سال پیش برمی‌گردد.  مساجت دریاچه حدود ۲.۵ هکتار است. مقدار آب این دریاچه در فصل ‌های مختلف کم و زیاد می‌ شود و وقتی آب دریاچه پایین می رود، داخل دریاچه درختانی نمایان می شوند که منظره‌ دریاچه را خیلی منحصربه فرد می کند.

  دریاچه چورت ساری برای افرادی که رطوبت و هوای شرجی را دوست ندارند گزینه بسیار مناسبی است زیرا ارتفاع این دریاچه از سطح دریا ۱۰۳۴ متر است و این ارتفاع نسبتا زیاد باعث شده تا آب ‌و هوای معتدل و ییلاقی‌تری داشته باشد.

  آب و هوای دریاچه چورت

  در فصل بهار در دریاچه آب و هوای خنک و بدون شرجی را می توانید تجربه کنید. اما آب و هوای این دریاچه در فصل تابستان بسیار گرم است زیرا در این فصل بارش ها کم است و در این فصل آب دریاچه هم پایین است.

  در شش ماهه دوم سال مقدار بارش‌ها در دریاچه زیاد می‌شود و ممکن است مسیر دسترسی به دریاچه، به‌خاطر لغزندگی و ناایمن بودن کاملا بسته شود.

  دریاچه چورت

   

  تفریحات دریاچه چورت

  یکی از تفریحات این دریاچه قایق سواری است که می توانید زیبایی هایی این دریاچه را از نزدیک مشاهده کنید. اما به یک نکته مهمی که باید توجه کرد این است که شنا در این دریاچه ممنوع است.

  همچنین اگر علاقه مند به ماهیگیری هستید، در سفرتان به این دریاچه وقتی را هم به ماهیگیری اختصاص دهید. ماهیگیری در سکوت و آرامش دریاچه آن را تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی می کند.

  دریاچه چورت

   

  آدرس

  دریاچه چورت در استان مازندران است که در جاده ساری به کیاسر و در ۱۰ کیلومتری روستای چورت قرار دارد.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

   

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات