• خانه پیشه وران

   

  خانه تاریخی پیشه وران موضوع بحث این قسمت از مقاله آلوین 24 است.

  این خانه تاریخی از مهم ترین جاذبه های تاریخی و دیدنی مشهد است. که متعلق به قرن چهاردهم ه. ق است.

  خانه پیشه وران در محله قدیمی ارگ قرار دارد. این محله از قشنگ ترین و زیباترین محله های مشهد است. که دارای آب و هوایی بسیار مطلوب و قنات های متعدد است.

  این خانه قدیمی در حقیقت دو خانه را در دل خود جای داده و از شاهکار های معماری به کار برده شده در آن می توانیم به طاق های خانه اشاره کنیم که همگی با هنر معرق حاشیه کاری شده است.

  همین تزیینات سبب خاص بودن این خانه گردیده است. شما عزیزان می توانید با رزرو تور مشهد از آژانس مسافرتی آلوین نیز به مشهد سفر کرده و از این خانه تاریخی متعلق به دوران قاجار دیدن فرمایید.

  خانه پیشه وران

   

  معماری خانه

  دیوار های درب ورودی خانه نیز دارای تزیینات گچ کاری و معرق است. از دیگر تزیینات خانه باید به کاشی کاری های به شکل خورشید و آب چکان های طراحی شده در این خانه اشاره کنیم.

  همانطور که پیشتر اشاره کردیم، این خانه قدیمی دارای دو بخش یا به قولی دو خانه در یک خانه است. که شما عزیزان در حین بازدید می توانید انتخاب کنید. که در ابتدا می خواهید از کدام بخش دیدن فرمایید.

  قسمت شمالی و شرقی خانه نیز طی سال های اخیر اضافه شده و دارای قدمت زیادی نیستند.

  خانه پیشه وران دارای مساحت کمی است. که با توجه به این موضوع، باید بگوییم همچنان دارای جذابیت بسیار بالایی است.

  در آخر خوب است بدانید که این خانه در ابتدا متعلق به غلامحسین پیشه وران بوده و در این خانه نیز زندگی می کرده است.

  پس از غلامحسین پیشه وران، روحانی مردم داری این خانه را خریداری و سپس به شهرداری واگذار گردید.

  خانه پیشه وران

   

  آدرس

  شما عزیزان می توانید در حال حاضر از این خانه که بخش هایی از آن نیز تبدیل به موزه گردیده دیدن فرمایید. خانه پیشه وران در محله ارگ، خیابان آخوند خراسانی 5  قرار دارد.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات