• خانه پروین اعتصامی

   

   

  همراه شما هستیم با یکی از دیدنی ترین خانه های معروف تبریز، خانه پروین اعتصامی.

  به خاطر داشته باشید برای رزرو تور و بلیط هواپیما تبریز شما می توانید از طریق سایت و یا تماس با آژانس مسافرتی آلوین در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در تبریز را تجربه نمایید.

  خانه پروین اعتصامی

  زندگینامه پروین اعتصامی

  درخشنده اعتصامی در سال ۱۲۸۵ در محله ششگلان تبریز متولد شد. درخشنده اعتصامی معروف به پروین اعتصامی در طول عمر کوتاهش توانست به واسطه شهرت پدرش در محضر اساتیدی چون دهخدا، ملک الشعرای بهار اصول سرودن و تصنیف را بیاموزد.

  بعد از چندی پروین اعتصامی توانست وارد دنیای شعر و شاعری شود. ولی متاسفانه تنها اثر چاپ شده از دیوان شعرهای او شامل ۶۰۶ شعر در قالب مثنوی قطعه و قصیده است. که مضامین و معانی اشعارش اشاره به دلبستگی به پدر، استعداد و شوق فراوان در آموختن و روحیه ظلم ستیزی، مخالفت با ظلم و ستم دلالت دارد.

  خانه پروین اعتصامی

  خانه پروین اعتصامی

  این خانه قدیمی متعلق به اوایل دوره پهلوی است. خانه پروین خانه ای دوطبقه با حیاطی بزرگ و باغچه هایی زیباست. معماری آجری دارد و مجسمه ای زیبا و زرد رنگ از بانو پروین اعتصامی در ابتدای پله ها نظر مخاطبان را به خود جلب می نماید.

  در طبقه اول خانه دو اتاق و یک سالن و در طبقه دوم اتاق هایی که یکی از آن ها به آب انبار راه دارد. وجود دارد و یک تنور پخت نان نیز در یکی از آن اتاق ها دیده می شود.

  در زیرزمین خانه پروین اعتصامی حوضی قرار دارد. سقف این زیرزمین کلیل آذری است و ۵ اتاق گهواره ای در آن قرار دارد و معماری آن نیز تبریزی می باشد.

  شما عزیزان می توانید از وسایل شخصی و آثار ارزشمند پروین اعتصامی در خانه این شاعر گرانقدر نیز دیدن فرمایید.

  خوب است بدانید که خانه پروین اعتصامی در سال ۱۳۸۵ به عنوان یکی از آثار ملی کشور ثبت شد.

  پروین اعتصامی

  آدرس

  خانه پروین اعتصامی در تبریز، خیابان عباسی، جنب مسجد میرآقا، کوچه‌ ساوجبلاغی، پلاک ۶ قرار دارد.

   

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، رزروهتل، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات