• خانه مشیرالملک

   

  در این مقاله می خواهیم شما را با یکی از متفاوت ترین خانه های تاریخی اصفهان آشنا کنیم که با نام خانه مشیرالملک نیز شناخته می شود. شما می توانید با تور های تفریحی به اصفهان سفر کنید و از جاذبه های دیدنی این شهر دیدن فرمایید.

   

  خانه مشیرالملک

  مشیر الملک که بود؟

  مشیرالملک یکی از تاثیرگذارترین چهره های خاندان انصاری است. که از شیراز به اصفهان مهاجرت کرده بود و در این خانه زندگی می کرد. مشیرالملک از وزرا و مستوفیان بنام دوران صفوی است که خدمات ارزنده ای را ارائه داده است. در اواخر حکومت ناصرالدین شاه، مشیرالملک به مخالفت تخریب ابنیه صفوی، دفاع از روحانیت مشروطه خواه و مخالفت با قرارداد تنباکو پرداخت که سرانجام منجر به قتل وی گردید. مشیرالملک در سال 1309 با قهوه قجری به قتل رسید.

  خانه مشیرالملک

  معماری خانه مشیرالملک

   خانه مشیرالملک از لحاظ معماری، خانه ای زیبا و منحصر به فرد است که با تزئینات گچ بری، آیینه کاری و نقاشی چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می نماید.
  هنگامی که وارد این خانه تاریخی می شوید حوضی بزرگ و صلیبی شکل را مشاهده می کنید که دورتا دور آن را دیواره های سنگی حیاط محاصره کرده اند. در گوشه های حیاط نیز اصطبل را می توانید مشاهده کنید.

   

  خانه مشیرالملک

  شاه نشین

  از زیباترین قسمت های خانه مشیرالملک باید به شاه نشین اشاره کنیم. در این قسمت به علت وجود شیشه های رنگی می توانید از نور های رنگی که به داخل خانه می آیند لذت ببرید.

  در مقابل درب شاه نشین نیز نقاشی چهارطاووس قابل مشاهده است که با کاشی کاری تزیین گردیده.

  از دیگر قسمت های خانه نیز می توانیم به حوض خانه اشاره کنیم.

  که در ضلع شمالی، اتاق پنج دری با تزئینات گچبری و شیشه های رنگی چشم ها را به خود خیره می نماید.
  از خصوصیات شگفت انگیز این خانه باید به بزرگ ترین ارسی 9 لنگه دنیا اشاره کنیم که نماد چهارفصل نیزاست.

  آدرس خانه مشیرالملک

  در حال حاضر خانه مشیرالملک به عنوان موزه فعالیت می کند. شما عزیزان می توانید برای بازدید از آن به خیابان هاتف، سپس خیابان مشیر رفته و در ابتدای خیابان هارونیه از خانه مشیرالملک دیدن فرمایید.

  به خاطر داشته باشید برای رزرو تور اصفهان و بلیط هواپیما می توانید از طریق سایت و یا تماس با آژانس مسافرتی آلوین ۲۴ در ارتباط باشید و سفری به یاد ماندنی در اصفهان را تجربه نمایید.

   

  جهت رزرو خدمات گردشگری به صفحه تفریحات و جاذبه های گردشگری مراجعه نمایید

   

  مقاصد سفر در تابستان

    مگه میشه تابستان از راه برسه و سفر نرفت؟ تابستان یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر و گردشگری است. اما در این فصل گرم بیشتر افراد دوست دارند که مقصدی خنک را برای سفر انتخاب کنند و برخی دیگر می خواهند به شهرهای ساحلی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن سفر کنند. در ادامه […]

  تور کاپادوکیا

    حتما بارها عکس یا فیلم های بالون های رنگی که در آسمان ترکیه در حال پرواز هستند را دیده اید یا شاید نام کاپادوکیا را شنیده باشید. این منطقه زیبا در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. که یک منطقه ی تاریخی و بسیار زیباست اما باید این نکته را بدانید که […]

  تور آلاچاتی

  اگر می خواهید که برای مدتی از هیاهوی شهر دور شوید و با قدم زدن روی شن های زیبا ساحلی حس تازگی و طراوت داشته باشید آلاچاتی مقصد مناسب برای شماست. آلاچاتی ترکیه به خانه های رنگی، خیابان های سنگ فرش و شب های زنده معروف است و هر گردشگری را مجذوب خود می کند […]

  ویزای تایلند

    تایلند یک کشور آسیایی که در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد و مرکز آن بانکوک است.  این کشور به دلیل تفریحات متنوع و طبیعت زیبایی که دارد به «سرزمین لبخندها» معروف است این کشور به یکی از بهترین و خاص ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است. تایلند دارای فرهنگ غنی و متنوعی […]

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات