• خانه مشروطه تبریز

   

  خانه مشروطه تبریز یکی از قدیمی ترین و زیباترین خانه های باستانی تبریز است که ساخت آن به سال ۱۲۴۷ باز می گردد.

  خانه مشروطه به دست حاج ولی معمار برای مالک این خانه تاریخی یعنی حاج مهدی کوزه کنانی که یکی از بازرگانان خوشنام و طرفدار آزادی بود ساخته شد.

  خانه مشروطه

  تاریخچه خانه مشروطه

  پیش از اینکه بخواهیم در مورد معماری و طراحی این خانه تاریخی صحبت کنیم. خوب است بدانید که بعد از به توپ بستن مجلس توسط محمدعلی شاه در سال ۱۲۸۷ ،حاج مهدی کوزه کنانی مالک خانه مشروطه، برای پشتیبانی از مشروطه خواهانی چون ستارخان، باقرخان و… این خانه را در اختیار آن ها قرار داد تا محلی برای تجمع آزادی خواهان باشد.

  در سال ۱۳۷۵ خانه مشروطه تبدیل به موزه گردید. که در آن آثار ارزشمندی چون قاب عکس های مظفرالدین شاه، محمد علی شاه، فرش مشروطه، وسایل شخصی سران مشروطه و مدارک مرتبط با انقلاب مشروطه را می توانید مشاهده نمایید. همچنین می توانید از تندیس بزرگ مردانی چون ستارخان، باقرخان، حاج علی خطایی و بسیاری افراد دیگر دیدن فرمایید.

  معماری خانه مشروطه

  خانه مشروطه در زمینی حدوداً ۱۳۰۰ متر مربع قرار دارد. که دو طبقه است. این خانه ساخته شده از سنگ آجر و خشت با طراحی و معماری زمان قاجاریه می باشد. طبقه اول آن نیز دارای ۶ اتاق و طبقه دوم هم دارای شش اتاق می باشد. یکی از جذاب ترین قسمت های خانه مشروطه، سرسرا و اتاق شاه نشین است. که با تزیینات چوبی و برجسته، شیشه های رنگین، پنجره های هلالی چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.

  ایوانی با ستون‌های بلند، باغچه ای گلکاری شده و حوضی نیلگون در وسط حیاط، همگی سفری ۱۵۰ ساله را برای شما رقم می زند.

  خانه مشروطه

  آدرس خانه مشروطه

  شما عزیزان می توانید برای بازدید از خانه مشروطه در تبریز به خیابان تربیت بروید. و در نزدیکی بازار قدیمی این شهر از خانه زیبای مشروطه دیدن فرمایید.

   

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، رزروهتل، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات