• خانه علی مسیو

   

   

  در این بخش از مقاله آژانس مسافرتی آلوین همراه شما هستیم با یکی از خانه های تاریخی شهر تبریز. خانه علی مسیو بنایی متعلق به دوران قاجار است که در مجاورت خانه تاریخی ختایی قرار دارد.

  به خاطر داشته باشید که شما عزیزان می توانید برای رزرو تور تبریز و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس با آژانس مسافرتی آلوین در ارتباط باشید و سفری به یاد ماندنی را تجربه نمایید.

  خانه علی مسیو

  تاریخچه خانه

  خانه علی مسیو متعلق به فردی به نام کربلایی علی تبریزی بود. که به دلیل سفر های متعدد وی به فرانسه، بیشتر مردم او را با نام علی مسیو می‌شناختند.

  علی مسیو در واقع یکی از رهبران شناخته نشده جریان مشروطه خواه تبریز بوده که تاثیر بسیاری در این جریان داشته، از این‌رو علی مسیو را رهبر فکری انقلاب مشروطه نیز می‌دانند.

  این خانه تاریخی بنایی با درب کوچک و ساختمانی آجری است. که بر خلاف سایر خانه های اعیان نشین از مساحت بسیار کمی برخوردار می باشد.

  یکی از جالب ترین نکات در مورد خانه علی مسیو این است. که در همان ابتدای ورودی راه اندرونی و بیرونی از یکدیگر جدا شده که این خود شیوه ای غیر معمول در اتصال حیاط اندرونی و بیرونی می باشد. که مشابه آن در هیچ یک از خانه ها دیده نشده است.

  خانه علی مسیو

  بخش های مختلف خانه علی مسیو

  هنگامی که وارد خانه علی مسیو می شوید حیاط اندرونی را مشاهده می‌کنید. که بنایی دو طبقه و آجری متعلق به دوره قاجار پیش روی شما قرار دارد. می توان گفت گچ کاری های نمای بیرونی خانه یکی از زیباترین تزئینات این خانه به حساب می آید. که این تزیینات شامل تزئینات آجری، سنتوری و کنگره‌ای نیز می باشد.

  حال وارد بنای اصلی خانه مسیو می شویم، اتاق های کوچک و تودرتو را مشاهده می کنید که اغلب به یکدیگر راه دارند.

  زیرزمین خانه نیز خود یکی از جالب ترین قسمت های این خانه می باشد. زیرا که به حیاط خانه همسایه راه دارد. همچنین اصطبلی  مخفی در خانه وجود دارد. که خود غیرطبیعی بودن خانه را نشان می دهد، زیرا که بسیاری این خانه را محل نشست های مخفیانه علی مسیو و یاران مشروطه خواهش می دانند.

  خانه علی

  آدرس خانه علی مسیو

  در حال حاضر بسیاری از اشیا متعلق به علی مسیو مانند اسناد، تفنگ ها، عکس و… در در این خانه نگهداری می شود که شما عزیزان می توانید برای بازدید از خانه تاریخی علی مسیو به خیابان ارتش جنوبی، کوچه صدر، انتهای بن بست ختایی پلاک ۵۰  بروید و از این خانه تاریخی دیدن فرمایید.

   

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، رزروهتل، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات