• خانه زینت الملک شیراز

   

  شیراز از شهرهای مهم و توریستی ایران است. که مملو از جاذبه های تاریخی و گردشگری است. از این رو در این بخش از مقاله آلوین 24 قصد داریم شما همراهان گرامی را با یکی از قدیمی ترین خانه های تاریخی شیراز به اسم خانه زینت الملک آشنا کنیم.

  پیش از هرچیز به خاطر داشته باشید. برای رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما می توانید از طریق سایت و یا تماس با آژانس آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در شهر علم و ادب ایران را تجربه نمایید.

  خانه زینت الملک

   

  تاریخچه خانه

  این خانه زیبا و تاریخی متعلق به دوران قاجار است و به نام خانه زینت الملک شناخته می شود.

  در سال 1290 شخصی به نام علی محمد خان قوام الملک دوم کار ساخت این خانه را آغاز کرد. سرانجام در سال 1302 ساخت خانه پایان رسید.

  علت نام گذاری این خانه به زندگی شخصی به نام زینت الملک که دختر قوام الملک چهارم بوده است بر می گردد. وی مدت ها در این خانه سکونت داشته که با نام زینت الملک شناخته می شود.

  خانه زینت الملک

   

  معماری خانه

  در بدو ورود معماری منحصر به فرد خانه زینت الملک چشم بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند.

  در بدو ورود درب چوبی و معرق کاری شده را مشاهده می کنید. که به واسطه راهرویی کوتاه شما را به حیاط اصلی خانه متصل می کند.

  حیاط بزرگ عمارت زینت الملک به همراه دو حوض مستطیل شکل و گیاهان با طراوت، همگی دست به دست هم داده اند. تا خانه ای رویایی را به نمایش بگذارند.

  در مشاهده ساختمان اصلی و 20 اتاق می توانید کاشی کاری های هفت رنگ، گچبری های خاص، آیینه کاری و نقاشی های زیبا را مشاهده نمایید. سقف بیشتر اتاق های خانه چوبی هستند. تصاویری از گل و پرندگان بر روی دیوار ها نقاشی شده است.

  از شاخصه های این خانه باید به پنجره های ارسی به همراه شیشه های رنگی اشاره کنیم.

  زیرزمین خانه همچنین از خاص ترین بخش های این خانه منحصر به فرد است. که دلیل این اهمیت، سراسری بودن آن و راه داشتن زیرزمین به نارنجستان قوام است.

  خانه زینت الملک

  آدرس

  برای بازدید از خانه زینت الملک باید به خیابان لطفعلی خان زند و سپس محله گود عربان بروید و از خانه زیبای زینت الملک دیدن فرمایید.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات