• خانه امیری در مشهد

   

  خانه امیری یکی از آثار تاریخی و دیدنی مشهد است که موضوع این قسمت از مقاله آلوین است.

  همانطور که می دانید مشهد دارای خانه های تاریخی بسیاری است. که ما در مقالات قبلی از آلوین 24 به تعدادی از آنها پرداخته ایم. شما عزیزان نیز می توانید برای اطلاعات بیشتر به قسمت جاذبه های مشهد در سایت آلوین رجوع کرده و اطلاعات کامل تری را کسب نمائید.

  همچنین به خاطر داشته باشید برای رزرو تور مشهد و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس می توانید با آژانس آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در مشهد را تجربه نمایید.

  خانه امیری

   

  تاریخچه خانه تاریخی امیری

  این خانه قدیمی و زیبا، متعلق به دوران قاجار است. که با مشاهده آن به راحتی می توانید نشانه های معماری این دوران را مشاهده نمایید.

  باتوجه به اسناد و مدارک باید بگوییم که خانه امیری در حدود سال 1330 احداث شد و مالک اصلی آن فردی به نام آقای علیرضا عطاری نژاد بود. که پس از فوت ایشان نیز خانه به پسر وی، ارث رسید.

  پس از پسر عطاری نژاد، حدودا 50 سال پیش، خانه به فردی به نام امیری فروخته شد. که چند سالی نیز به صورت متروکه رها گردید. تا سرانجام در طرح ضامن مشهد، خانه امیری خریداری و بازسازی گردید.

  خانه امیری در ابتدای ساخت به صورت خانه ارباب و رعیت مورد استفاده بود تا بعدها در دوران زندگی پسر عطارنژاد به حالت عادی استفاده می شد. در حقیقت، با توجه به اسناد باید گفت اثری از زندگی شاهانه در این دوران از خانه امیری مشاهده نشده است.

  معماری خانه

  از خصوصیات با اهمیت این خانه تاریخی باید به معماری منحصر به فرد و موقعیت مکانی بسیار عالی آن اشاره کنیم.

  اما اگر بخواهیم به طور کامل در مورد معماری خانه امیری برای شما توضیحاتی را ارائه دهیم، خوب است بدانید که آثار دو دهه متفاوت در این خانه قابل مشاهده می باشد.

  در ضلع غربی خانه، آقای عطار نژاد و خانواده زندگی می کردند و در ضلع شرقی خانه نیز خدمتکاران مشغول بودند.

  تزئینات خانه در بخش ارباب نشین، بسیار ظریف و پرکار بوده که نشان از اهمیت این بخش از خانه داشته است. به طوری که ظریف کاری خاصی را در این بخش از خانه می توانید مشاهده کنید.

  خانه به طور کلی، تزئینات آجرکاری و کاشی کاری منحصر به فردی دارد که از خصوصیات خانه امیری به حساب می آید.

  خانه امیری

   

  آدرس خانه امیری مشهد

  این خانه از نظر موقعیت در فاصله بسیار کمی از حرم امام رضا(ع)، در خیابان نواب مشهد قرار گرفته است. که این موقعیت از نقاط قوت خانه به حساب می آید.

  آدرس دقیق این خانه تاریخی: خیابان نواب صفوی، نواب صفوی 9 پلاک 351 واقع شده است.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات