• جنگل ارسباران

   

  همراه شما هستیم با یکی از زیباترین جنگل های ایران عزیزمان، جنگل ارسباران.

  برای بازدید از جنگل زیبای ارسباران از شهر تبریز به سمت کلیبر حرکت کنید. در این منطقه کوهستانی ییلاق های فراوانی را مشاهده می کنید. که سرشار از زیبایی است و یکی از معروف ترین ییلاق های جنگل ارسباران، ییلاق ایل بسطاملو است. که در حد فاصل روستای شجاع آباد و قلعه بابک قرار دارد.

  سرسبز بودن جنگل های ارسباران، مدیون بارش های متعدد سالانه در این منطقه است. که باعث شده مراتع پراکنده و روستاهای بافاصله در ارسباران زیاد شود و در نهایت زیست بوم منطقه ارسباران را تشکیل دهد که خود یکی از بی نظیر ترین مناطق شمال غرب ایران است. که بسیار شبیه منطقه قفقاز می باشد. البته خوب است بدانید که تنها مرز کوهستان قفقاز با منطقه ارسباران، رود ارس می باشد.

  یکی از جالب ترین نکات در مورد منطقه ارسباران این است. که نام دیگر آن قره داغ است ولی چرا قره داغ؟ همانطور که گفتیم جنگل های ارسباران به دلیل بارش فراوان بسیار انبوه هستند، از این رو کوه ها سیاه دیده می شوند که به همین جهت نام دیگر این منطقه قره داغ نام گذاری شده است.

  کمپینگ و کوهپیمایی در ارسباران

  یکی از هیجان انگیزترین تجربه ها در این جنگل به طور حتم کمپینگ و کوهپیمایی است. البته شما عزیزان می توانید با رزرو تور تبریز و بلیط هواپیما از آژانس مسافرتی آلوین برای یک ناهار دل انگیز در جنگل زیبای ارسباران برنامه ریزی کرده و اوقاتی فراموش نشدنی در این منطقه را تجربه نمایید.

  خوشبختانه جنگل ارسباران در حال حاضر به عنوان پارک ملی شناخته می شود که به دلیل تنوع زیست محیطی شکار در این منطقه ممنوع می باشد.

  جنگل ارسباران

  جاذبه های دیدنی ارسباران

  از جاذبه های دیدنی این جنگل زیبا باید به قلعه بابک خرمدین، رژ طوماسیاش، کلیسای نازینی، دره و پارک جنگلی مکیدی، روستای آینالو، کلیسای آینالو، گونه های مختلف گیاهی و جانوری اشاره کنیم.

  همچنین فراموش نکنید که از مهم ترین جاذبه های گردشگری این منطقه، چشمه های آب گرم و سرد است. که یکی از مهم ترین مجتمع های آب درمانی در نزدیکی روستای متاللی می باشد.

  فصل مناسب برای بازدید از ارسبارن

  به خاطر داشته باشید یکی از بهترین فصل ها برای بازدید از جنگل ارسباران بهار و تابستان است. که درختان سرسبز و پربرگ هستند و هوا در این منطقه خنک می باشد.

  ارسباران

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، رزروهتل، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات