• جاهای دیدنی اصفهان

   

  همراه شما هستیم با مقاله ای دیگر از جاهای دیدنی اصفهان به خاطر داشته باشید برای رزرو تور و بلیط هواپیما، آژانس مسافرتی آلوین 24 آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.
  اصفهان یکی از پر جمعیت ترین شهر های ایران که با وسعت 220 کیلومتر مربع در فاصله 435 کیلومتری از پایتخت ایران قرار گرفته است.
  به دلیل وجود آثار باستانی متعدد وجاهای دیدنی اصفهان، سالانه تعداد زیادی گردشگر و توریست جذب این شهر تاریخی می شوند و شما هم می توانید برای رزرو تور اصفهان با ما در ارتباط باشید تا سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید.
  اصفهان بر روی دشتی هموار و در فاصله 1570 متری از سطح دریا واقع شده است. عامل پیدایش این شهر تاریخی، زاینده رود است.
  اصفهان دارای 14 استان است. که از غرب به خمینی شهر و نجف آباد، از جنوب به کوه صفه و سپاهان شهر و از شمال به شاهین شهر و شرق به دشت سگزی منتهی می شود.
  آب و هوای شهر اصفهان با توجه به قرار گرفتن در منطقه نیمه بیابانی، معتدل و خشک است و شما در مناطق شمالی و شرقی آب و هوای کویری و هرچه به سمت جنوب حرکت کنید. آب و هوای خنک تری را تجربه خواهید کرد.

  جاهای دیدنی اصفهان

  تاریخچه اصفهان

  بنیان گذار شهر زیبا و تاریخی اصفهان پادشاه سلسله پیشدادیان، تهمورث است. شهر اصفهان یکی از شهر های مهم ایران به حساب میاد. اغلب به عنوان مرکز حکومت از نظر سیاسی و اقتصادی از این شهر استفاده می شد که از این رو می توان به دوره هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان، سلجوقیان، صفویان، قاجاریان و پهلوی اشاره کرد .
  در گذشته نیز به اصفهان شهر اسپهان گفته میشد و دلیل این نام گذاری، به ایند دلیل بود که این شهر محلی برای گردهمایی سپاه ایران به شمار می رفت، ولی بعد ها نام این شهر کم کم به اصفهان مشهور شد. به خاطر داشته باشید که برای رزرو تور و بلیط هواپیما شما می توانید با آژانس مسافرتی آلوین در ارتباط باشید .

  آداب و رسوم مردم اصفهان

  از آداب و رسوم مردم اصفهان می توان به مراسم گلاب گیری، شب اسفند ، آتش بازی ، چله بزرگ و چله کوچک ، چهارشنبه و عید نوروز اشاره کرد.

  جاذبه های تاریخی و دیدنی اصفهان

  یکی از جاهای دیدنی اصفهان میدان نقش جهان است. که در سال 1313 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و در اردیبهشت 1358 جزء نخستین آثار ایرانی بود. که به‌ عنوان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت جهانی رسید. میدان نقش جهان بعد از انقلاب اسلامی به نام رسمی، میدان امام شناخته شد. که شامل، مسجد شیخ لطف الله، مسجد امام اصفهان، سردر قیصریه و بازار قیصریه اصفهان و کاخ عالی قاپو است.

  علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون میدان قرار دارد. عموما جایگاه عرضه صنایع دستی اصفهان است.

  جاهای دیدنی اصفهان

  مسجد شیخ لطف الله

  مسجد شیخ لطف الله یکی از مساجد و آثار تاریخی اصفهان است. که به دلیل شیوه معماری و استفاده از تزئینات منحصر‌ به‌ فرد، شهرت فراوانی یافته است.
  مسجد شیخ لطف الله متعلق به دوره صفویه است.
  معماری داخلی و تزئینات مسجد شیخ لطف الله برگرفته از هنر و معماری دوران صفویه است. به خاطر داشته باشید برای رزرو تور و خدمات گردشگری به سایت آژانس مسافرتی آلوین 24 مراجعه کنید.

   

  باغ پرندگان اصفهان

  یکی از جاهای دیدنی اصفهان، باغ پرندگان این شهر دیدنی است.
  با بودن در باغ پرندگان اصفهان شما حس و حال بودن در طبیعت را تجربه خواهید کرد. در این پارک بزرگ حدود 5 هزار پرنده گوناگون و زیبا وجود دارد که به خوبی از آن ها نگهداری می شود و شما می توانید با رزرو تور اصفهان و بازدید از این پارک بزرگ لذتی وصف نشدنی را تجربه نمایید.

  اصفهان

  تله کابین صفه اصفهان

  پس از بازدید از جاذبه های تاریخی، نوبت به کمی تفریح می رسد. در ادامه یکی از جاهای دیدنی اصفهان را به شما معرفی خواهیم کرد.
  تله کابین صفه بر فراز اصفهان و در تفرجگاه صفه قرار دارد و دارای دو خط نیز است. نقطه آغاز خط اول در کنار بولینگ صفه و ایستگاه پایانی آن گردنه باد نام دارد. شما مسیر 1900 متری خط اول را در حالی طی می کنید. که مناظر زیبای کوهستان، بام اصفهان و مناظر طبیعی چشم نوازی از شهر پیش روی شما قرار دارند. در ایستگاه گردنه باد، دمای هوا خنک تر از پای کوه است و همین امر موجب می شود تا در تابستان ها بسیاری به آن مراجعه نمایند. امکانات رفاهی نیز در این ایستگاه مهیاست و خاطره ای خوش را برای مراجعان خلق می کند.
  خط دو تله کابین صفه اصفهان، از گردنه باد آغاز می شود و بعد از طی 800 متر، شما را تا قله کوه صفه می برد و به قلعه تاریخی شاهدژ که یکی از دیدنی های تاریخی مجموعه صفه است می رساند.
  همراه شما بودیم با بخش دیگری از اصفهان نصف جهان، برای رزرو تور و بلیط هواپیما، آژانس مسافرتی آلوین 24 آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

  سپاس از همراهی شما در این مقاله ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای جامع
  اصفهان و تفریحات آن با آژانس مسافرتی آلوین در تماس باشید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات