• تور کاپادوکیا

  تور کاپادوکیا

   

  حتما بارها عکس یا فیلم های بالون های رنگی که در آسمان ترکیه در حال پرواز هستند را دیده اید یا شاید نام کاپادوکیا را شنیده باشید. این منطقه زیبا در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. که یک منطقه ی تاریخی و بسیار زیباست اما باید این نکته را بدانید که تنها جاذبه دیدنی کاپادوکیا بالن سواری نیست این شهر دیدنی جاذبه های مختلفی دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

  برای رزرو تور کاپادوکیا می توانید به سایت Allwin24.ir مراجعه کنید و تور مناسب خود را انتخاب کنید.

  کاپادوکیا کجاست؟

  کاپادوکیا یک منطقه تاریخی و گردشگری در مرکز ترکیه است. این منطقه شامل بسیاری از شهرها، روستاها و مناظر طبیعی زیبا مانند سنگ‌های غریب‌الشکل، دره‌ها، غارها و باغ‌های انگور است. در این منطقه بسیاری از شهرهای قدیمی و تاریخی وجود دارند، از جمله شهرهای گورمه، نوشهیر، اورگوپ، آوانوس، زیلوا، چافوشین و یوز‌آگاک. شهر کاپادوکیا به دلیل سنگ‌های غریب‌الشکل و آثار باستانی‌اش محبوبیت زیادی در میان گردشگران دارد. برخی از جاذبه‌های گردشگری مهم این منطقه شامل غارهای کاپادوکیا، دره های گوناگون، شهر زیر زمینی کایماکلیک، کلیسای تاریخی کارلیک، قلعه یوز‌آگاک و باغ انگور آوانوس هستند.

  جاذبه های دیدنی کاپادوکیا ترکیه

  کاپادوکیا یکی از مناطق مهم تاریخی و فرهنگی ترکیه است که بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند. کاپادوکیا در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد.

  این منطقه با سنگ‌های عجیب وغریب که به صورت طبیعی به شکل های مختلف در آمده اند، بسیار جذاب است. آثار باستانی و تاریخی زیادی در این منطقه وجود دارد که به دلیل زیبایی و ارزش تاریخی آن‌ها، برای بازدید کنندگان جالب است. در کاپادوکیا، بسیاری از شهرهای باستانی و تاریخی وجود دارند که هر یک دارای جذابیت‌های خاص خود هستند. شهرهای گورمه، اورگوپ، زیلوا و نوشهیر از جمله شهرهایی هستند که در آن‌ها می‌توانید به بازدید از موزه‌های تاریخی، کلیساهای قدیمی و آثار باستانی بپردازید. همچنین، در این منطقه بسیاری از غارهای طبیعی و غارهای به کار گرفته شده توسط بشر وجود دارند که می‌توانید از آن ها بازدید کنید.

  علاوه بر آنچه که قبلاً گفته شد، کاپادوکیا دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری است که برای گردشگران جالب هستند. دره‌های زیبای لوور، گورمه، پاشاباغ و کیزیل‌آیلی در این منطقه واقع شده‌اند که در آن‌ها می‌توانید از مناظر طبیعی فوق‌العاده لذت ببرید. همچنین، غارهای طبیعی کاپادوکیا به دلیل شکل های خارق العاده و زیبای آن‌ها، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کنند. برخی از غارهای مهم این منطقه شامل غار دیرینکویو، غار گولگول، غار کایماکلی و غار سراتلیه هستند.

  کاپادوکیا

  شهر زیرزمینی کاپادوکیا

  از دیگر جاذبه های کاپادوکیا، شهرهای زیر زمینی قدیمی است که در طول تاریخ برای محافظت از مردم در برابر حملات دشمنان ساخته شده‌اند. شهر زیرزمینی کایماکلی و شهر زیر زمینی درینکویو از جمله شهرهای زیر زمینی مهم کاپادوکیا هستند که به دلیل ارزش تاریخی و فرهنگی آن‌ها، برای بازدید کنندگان جالب است.

  شهر زیر زمینی درینکویو است، حدودا 8 طبقه دارد و عمق آن به 80 متر زیر زمین می رسد؛ قدمت این شهر چیزی حدود 2800 سال پیش تخمین زده شده.

  شهر زیر زمینی دیگر کاپادوکیا کایماکلی نام دارد که تنها 4 طبقه از این شهر برای بازدید عموم آزاد است.

  شهر زیرزمینی کاپادوکیا

  بالن سواری در کاپادوکیا

  در نهایت، برای علاقه‌مندان به ماجراجویی، در کاپادوکیا می‌توانید به تورهای بالون‌سواری شرکت کنید و از مناظر زیبای آن‌ها بالای آسمان لذت ببرید. با توجه به تنوع جاذبه‌های طبیعی و تاریخی کاپادوکیا، این منطقه به عنوان یک مقصد گردشگری محبوب در ترکیه شناخته می‌شود.

  فاصله کاپادوکیا تا استانبول

  برای رفتن به کاپادوکیا راه های مختلفی را می توانید انتخاب کنید و با وسایل گوناگونی به این شهر زیبا سفر کنید فاصله کاپادوکیا تا استانبول چیزی حدود 730 کیلومتر یا 454 مایل است.

  شهر کاپادوکیا

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، رزروهتل، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات