• تنگه چاهکوه قشم

   

  قشم جزیره ای زیبا در جنوب ایران و بزرگترین جزیره‌ خلیج فارس است. این جزیره زیبا که یکی از مقاصد گردشگری ایران است به مروارید خلیج فارس مشهور است. جزیره زیبای قشم یکی از بهترین مقصد ها برای سفر در پاییز و زمستان است. در این مقاله همسفر ما باشید که می خواهیم با یکی از جاذبه های جزیره قشم، تنگه چاهکوه آشنا شویم.

  تنگه چاهکوه

  درباره تنگه چاهکوه قشم

  تنگه چاهکوه یکی از جاذبه های عجیب و دیدنی قشم است که در 70 کیلومتری جزیره قرار دارد.

  ارتفاع دیواره های این تنگه چیزی حدود 100 متر ارتفاع دارد. این تنگه زیبا و خاص براساس فرسایش سنگ ها بر اثر بارش های فراوان باران در طی میلیون ها سال پدید آمده است.

  مسیر پیمایش این تنگه کمی صعب العبور است و برای افراد با توانایی جسمانی متوسط پیشنهاد می شود. این نکته را به یاد داشته باشید که برای بازدید از این تنگه حتما کفش مناسب و لباس راحت بپوشید. آب و خوراکی های کم حجم هم به همراه خود داشته باشید.

  دیواره‌ های بلند تنگه حفره‌ های طبیعی بسیاری دارد به همین علت این مکان  می تواند برای سنگ‌ نوردی یک گزینه مناسبی باشد. اما انجام این فعالیت مستلزم تجربه و مهارت کافی است.

  زمان بازدید از تنگه چاهکوه از ساعت ۸ تا ۱۷ است بهتر است که بین همین ساعات برای بازدید به تنگه بروید زیرا دیوارهای تنگه بلند است و نور کمی دارد. به همین خاطر در هنگام تاریکی هوا بسیار خطرناک است.

  تنگه چاهکوه

  اقامت در اطراف چاهکوه

  اگر قصد اقامت در اطراف این تنگه زیبا را دارید می توانید به اقامت های بومگردی نزدیک بروید و یک تجربه به یادماندنی در خانه قدیمی و سنتی قشم داشته باشید. همچنین در اطراف تنگه زیبای چاهکوه چند هتل قرار دارد که می توانید شب را در یک محیط خاص و پر از آرامش بگذرانید.

  جاهای دیدنی اطراف چاهکوه

  دره ستارگان

  جنگل حرا قشم

  غار نمکدان

  جزایر ناز

  تنگه چاهکوه

  آدرس

  تنگه چاهکوه در منطقه‌ای به نام شهاب قرار دارد. که در ۷۰ کیلومتری قشم و نزدیک به روستای چاهوی شرقی واقع شده است.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات