• بیمه مسافرتی و شرایط آن

  هدف از انجام یک سفر، چه تجدید قوا و گذراندن اوقات فراغت باشد. چه دستیابی به امور دنیای تجارت و کسب و کار، نمی توان آن را به طور قطع از حوادث مصون داشت. از این رو وجود ضمانتی که هزینه های مالی غیر منتظره را جبران نماید، کاملاً ضروری است. یکی از ابزارهای مناسبی که می توان در راستای جبران هزینه های گزاف پیش بینی نشده در حین سفر از آن بهره برد، بیمه مسافرتی است.

  بیمه مسافرتی چیست؟

  بیمه نامه عبارت است از: پوشش صدمات بدنی در حین سفر و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که ابتلا به آن، پس از شروع سفر بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود. بدین ترتیب با وجود یک بیمه نامه مسافرتی معتبر، می توان از جبران هزینه های بستری و درمان در بیمارستان ها و مراکز پزشکی، انتقال به مراکز درمانی در اثر حادثه و یا بیماری، فوریت های دندانپزشکی، ارسال داروهای ضروری، حواله وجه ضمان، حواله وجه نقد و … آسوده خاطر بود.

  بیمه مسافرتی سامان

   

  انواع بیمه مسافرتی

  بیمه نامه های مسافرتی به صورت انفرادی و گروهی، هم در سفرهای داخلی و هم در سفرهای خارجی، قابل خریداری و استفاده است.

  1- در بیمه های انفرادی بیمه گزار ( شخص حقیقی)، قادر خواهد بود به صورت آنلاین یا حضوری، با مراجعه به یکی از دفاتر بیمه، کپی گذرنامه، مدت اقامت و مقصد سفر خود را ارائه و نسبت به خرید اقدام نماید.

  2- بیمه های گروهی مختص تورهای مسافرتی است. در این بیمه نامه، بیمه گزار می تواند شخصیت حقیقی و یا حقوقی داشته باشد و با توجه به مدت زمان سفر و سرمایه مورد نظر خود، نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام نماید.

  شرایط کلی بیمه نامه های گروهی

  1. حداقل تعداد بیمه شدگان 10 نفر است.
  2. هزینه های پزشکی، 10 % سرمایه بیمه برای هر بیمه شده است.
  3. انتخاب سن بیمه شدگان از بدو تولد تا 80 سالگی امکانپذیر است.
  4.  این بیمه نامه، اغلب جهت بیمه تورهای داخلی، خارجی و اردوهای تحصیلی استفاده می شود.

   

  بیمه مسافرتی سامان

   

  خدمات بیمه های مسافرتی در سفرهای خارجی

  • پرداخت و جبران هزینه های پزشکی و بستری در مراکز درمانی خارج از کشور.
  • انتقال به بیمارستان یا بازگرداندن بیمه شده به کشور در طول سفر در اثر بیماری یا حادثه.
  • پرداخت هزینه های فوریت دندانپزشکی؛ اعم از هزینه های معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان.
  • بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور؛ در صورتی که بیمه شده، بیش از ۱۰ روز نیازمند بستری در بیمارستان باشد،هزینه بازگشت یکی از اعضای بلافصل خانواده وی به کشور محل اقامت، پرداخت خواهد گردید. ( این هزینه در صورتی که فرد قادر به استفاده از وسیله اصلی سفر خود نباشد، قابل پرداخت است.)
  • بازگرداندن جسد متوفی؛ اگر بیمه شده بر اثر حوادث مشمول بیمه نامه فوت کند، تمهیدات لازم و هزینه های مورد نیاز جهت بازگرداندن جسد وی به کشور محل اقامتش تأمین خواهد شد.
  • بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده؛ در صورتی که بیمه شده به دلیل فوت ناگهانی یکی از اعضای نزدیک خانواده خود ( تا بستگان درجه دوم)، ناچار به توقف سفر و بازگشت به کشور محل اقامت باشد، هزینه سفر او به کشور پرداخت خواهد شد.

  برخی دیگر از خدمات بیمه های مسافرتی

  • در صورت مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه بیمه گذار در خارج از کشور، شرکت بیمه، موظف است علاوه بر ارائه اطلاعات لازم جهت طی مراحل اداری مربوطه در مراجع قانونی و مؤسسات محلی برای بدست آوردن مدارک مفقود یا سرقت شده، هزینه های جابجایی و صدور المثنی آن ها را نیز تا سقف مندرج در بیمه نامه تقبل نماید.
  • جبران خسارت فقدان بار تحویلی به هواپیما.
  • جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر؛ در صورتی که چمدان تحویل داده بیمه شده به شرکت هواپیمایی در زمان ورود به کشور مقصد، به وی تحویل داده نشود، هزینه های خرید لوازم و مواد بهداشتی ضروری تا سقف مندرج در بیمه نامه قابل پرداخت خواهد بود.
  • در صورتی که وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده بیمه گزار، حداقل ۶ ساعت تأخیر داشته باشد، هزینه های تقبل شده به دلیل این تأخیر، تا سقف مندرج در بیمه نامه، به بیمه شده پرداخت خواهد شد. (هزینه هایی از قبیل حمل و نقل، اقامت در هتل و خورد و خوراک)

   

  بیمه مسافرتی

  بیمه مسافرتی سامان

  مسافران و تجار ایرانی بسیاری وجود دارند که به طور متعدد به خارج از ایران سفر می کنند. این مسافرت ها ممکن است با انگیزه های متفاوتی اعم از تجاری یا گردشگری صورت پذیرد. اما آنچه برای شرکت های بیمه گذار مانند بیمه سامان اهمیت دارد. هدف از انجام یک سفر نیست، بلکه راحتی و آسایش مسافران در هر سفر است.
  به همین جهت بیمه سامان ترتیبی اتخاذ کرده است. تا در صورت بروز حوادث، خدمات ویژه بیمه مسافرتی خود را در هر نقطه ای از جهان اعم از حوزه شنگن یا خلیج فارس به مسافران ارائه کند.
  بیمه مسافرتی سامان هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان، هزینه ناشی از تأخیر چمدان، بازگرداندن جسد متوفی و حوادثی از این دست را پوشش می دهد. انواع سفر از جمله تک نفره، تجاری، خانوادگی و… را شامل می شود.

  آنچه می بایست قبل از خرید یک بیمه نامه مسافرتی بدانید

   • بيمه نامه مسافرتی، از تاريخ خروج بيمه گزار از مرزهای کشور ايران و تنها برای مسافرت های کمتر از ۹۲ روز (سه ماه متوالی) معتبر است.
   • اعتبار بیمه نامه مسافرتی از زمان خروج از کشور، آغاز می گردد.
   • در صورت پایان اعتبار بیمه نامه در طول سفر، تمدید آن مقدور نمی باشد.
   • در صورت عدم استفاده از بیمه نامه تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور، می توانید با در دست داشتن اصل بیمه نامه و گذرنامه، به واحد صادر کننده آن مراجعه و نسبت به فسخ بیمه مسافرتی اقدام نمایید. ( این بند مشروط بر عدم دریافت ویزا و ممهور نشدن ویزا به مهر خروج از تاریخ صدور بیمه نامه است.)

  قیمت بیمه مسافرتی

  شرکت های مختلف بیمه قیمت های مختلفی را برای طرح های بیمه خود تعیین کرده اند. قیمت بیمه مسافرتی با توجه به شرایط و پوشش های آن، سن مسافر، کشور مورد نظر و نیز مدت سفر تعیین می شود. شرایط بهتر و پوشش های بیشتر بدون شک منجر به بالا رفتن قیمت ها می شود. در ادامه نگاهی به عوامل مؤثر بر قیمت بیمه مسافرتی می اندازیم.

  سن بیمه گذار

  شرکت های بیمه رده بندی های سنی برای بیمه گذاران خود تعریف کرده است. و مطابق آن به تعیین تعرفه های قیمت متفاوتی پرداخته اند. اگرچه این رده بندی های سنی در شرکت های بیمه ای یکسان است، از نرخ یکسانی تبعیت نمی کند. رده های سنی تا 12 سال، 13 تا 65 سال، 66 تا 70 سال، 71 تا 75 سال، 76 تا 80 سال و 80 سال به بالا برای بیمه گذار تعریف شده اند. با افزایش سن، قیمت بیمه مسافرتی برای بیمه گذار افزایش می یابد.

  بیمه مسافرتی

  مدت زمان سفر

  مدت زمانی که شرکت های بیمه برای بیمه نامه های مسافرتی خود در نظر گرفته اند، عبارت است از:

    •  7 – 1 روز
    •  15 – 8 روز
    •  23 – 16 روز
    •  31 – 24 روز
    •  45 – 32 روز
    •  62 – 46 روز
    •  92 – 63 روز
    •  شش ماهه
    •  یکسال

  مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی

  کشوری که به آن سفر می کنید، قیمت بیمه مسافرتی را تعیین خواهد کرد. شرکت های بیمه، قیمت بیمه نامه های مسافرتی را بر اساس این مناطق تعیین می کنند و هر چه حوزه منطقه ای که به آن سفر می کنید، وسیع تر باشد، قیمت بیشتر خواهد شد. برخی شرکت ها مناطق تحت پوشش بیمه ای خود را به خاورمیانه و شمال آفریقا، کشورهای حوزه خلیج فارس، سراسر جهان به جز آمریکا و کانادا و … تقسیم بندی کرده اند.

  خرید بیمه مسافرتی

  همانطور که می دانید راه های گوناگونی برای خرید بیمه مسافرتی وجود دارد. یکی از این راه ها خرید بیمه مسافرتی آنلاین است. که سبب سرعت و سهولت در پروسه خرید کاربر می گردد. برای خرید بیمه مسافرتی آنلاین می توانید از طریق سامانه جامع آلوین 24 اقدام نمایید.

  بیمه مسافرتی خارج از کشور

  یکی از اصلی ترین الزامات سفرهای بین المللی، خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور است. بیمه مسافرتی خارج از کشور تضمینی برای سفر شما در مقابل حوادث و اتفاقات غیر مترقبه است که به جبران هزینه های پزشکی، مفقود شدن بار، مدارک و… می پردازد. برای خرید بیمه مسافرتی خارج از کشور در کوتاه ترین زمان ممکن تنها کافیست به بخش “بیمه مسافرتی” در صفحه اصلی سامانه خرید اینترنتی آلوین 24 مراجعه نمایید.

  بیمه مسافرتی شینگن

  ویزای شینگن با توجه به هدف مسافر از سفر در 4 نوع کلی ارائه می شود و دریافت آن نیازمند خرید بیمه مسافرتی معتبر است. دارا بودن این بیمه نامه با توجه به نرخ بالای هزینه های درمان، در جبران خسارات پزشکی در کشورهای حوزه شینگن بسیار کارآمد است. که با این وجود خرید بیمه شینگن کاملا منطقی و مقرون به صرفه به نظر می رسد. شایان ذکر است عواملی چون سن بیمه گذار، مدت زمان سفر و سقف تعهدات بر قیمت بیمه شینگن موثرند از این رو خرید بیمه شینگن نیازمند دقت و توجه کافی است.

  نحوه دریافت خسارت

  بلافاصله پس از وقوع حادثه و یا نیاز به خدمات امدادی، حداکثر تا مدت 7 روز ( 168 ساعت)، با شرکت بیمه مربوطه تماس گرفته و شرح مختصری از واقعه را گزارش نمایید.
  خسارت های وارده به بیمه شده،نهایتاً ظرف مدت 30 روز قابل پرداخت است.

  مدارک مورد نیاز جهت دریافت غرامت، بیمه نامه، کپی صفحه اول شناسنامه، کپی پاسپورت از صفحات ورود و خروج به کشور در سفر مربوطه، اصل رسید هزینه های انجام شده و فرم اطلاعات خسارت است.
  اغلب بیمه نامه های مسافرتی، کلیه سفرهای تحصیلی، تجاری، تفریحی و زیارتی را شامل می شوند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سفر مورد نظر خود می توانید به دفاتر فروش بیمه نامه های مسافرتی در سراسر کشور مراجعه نمایید.

  آیا می توان بیمه های مسافرتی را به صورت قسطی خریداری نمود؟

  بیمه های مسافرتی حق بیمه زیادی ندارند و معمولاً تا حداکثر یکسال صادر می شوند. اغلب افراد نیز در مدت زمان کوتاهی بعد از خرید بیمه، اقدام به سفر می کنند. از این رو حق بیمه به طور معمول نقداً پرداخت می شود.

  چه سفرهایی نیازمند بیمه هستند؟

  به عنوان یک مسافر می توانید برای تمامی سفرهای خود بیمه تهیه کنید. اما در سفرهای خارجی ملزم به خرید بیمه نامه می باشید؛ چرا که یکی از شرایط صدور ویزا در اغلب سفارتخانه ها، داشتن بیمه نامه مسافرتی معتبر است. برای سفرهای داخلی نیز می توانید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نمایید.

  آیا برای سفر به شهرهای داخلی نظیر مشهد، کیش، شیراز و… نیز می توان بیمه  تهیه کرد؟

  بیمه مسافرتی تنها برای سفرهای خارج از کشور است. از این رو می توانید برای سفرهای داخلی خود اقدام به تهیه بیمه حوادث انفرادی یا گروهی نمایید. پوشش این بیمه نامه مطابق با نیازهای داخلی است. در صورت بروز خسارت می توانید بر اساس قوانین، از شرکت های بیمه غرامت دریافت کنید.

  کدام شرکت بیمه، کامل ترین بیمه را ارائه می کند؟

  در حال حاضر، بیمه نامه های مسافرتی سامان با پوشش ها و خدمات بسیار کامل قابل ارائه به سراسر ایران است. پاسخگویی 24 ساعته و مورد قبول بودن برای کلیه سفارتخانه ها و همچنین ارائه خدمات در خارج از کشور به صورت رایگان تا سقف تعهدات از خدمات ویژه و منحصر به فرد بیمه سامان است. در سایر بیمه نامه ها این پوشش ها خارج از تعهدات بیمه نامه است.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات