• باغ دولت آباد یزد

  شهر یزد قدمتی سه‌ هزار ساله دارد و اولین شهر خشتی جهان که در یونسکو به ثبت رسیده است. که مملو از آثار تاریخی است.
  شهر یزد تابستان های گرم و طولانی و زمستان هایی سرد و مرطوب دارد. بهترین زمان برای سفر به این شهر تاریخی ابتدای اسفند تا اوایل اردیبهشت است. در این مقاله می خواهیم به یکی از آثار تاریخی یزد به اسم باغ دولت آباد بپردازیم.

  باغ دولت آباد یزد

   

  تاریخچه باغ دولت آباد

  باغ دولت آباد یکی از جاذبه های دیدنی و تاریخش شهر یزد است. که یکی از 9 باغ ایرانی است. که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
  این باغ که به آن باغ چهار منار هم می‌گویند. بنای این باغ در سال ۱۱۶۰ به‌ دست محمد تقی خان بافقی ساخته‌شد. قدمت این باغ حدود ۲۶۰ سال است. و در گذشته محل سکونت شاهرخ میرزا و کریم خان زند بوده است.

  باغ دولت آباد

   

  بخش های مختلف باغ

  ساختمان اصلی در وسط باغ قرار دارد و بقیه ساختمان ها در اطراف آن قرار دارند.
  باغ دولت آباد یزد از چهارساختمان اصلی تشکیل شده است. که هشتی، تالار طنبی و سر در از جمله این چند بنا هستند. یکی دیگر از شگفتی وزیبایی های این باغ بادگیری با ارتفاع بیش از ۳۳.۸ متر است که این بادگیر بلند ترین بادگیر جهان است.
  قنات باغ دولت آباد
  قنات باغ دولت آباد وظیفه آب رسانی به درختان و گیاهان را دارد این قنات یکی از طویل ترین قنات شهر یزد است. این قنات قدیمی که طول آن ۶۵ کیلومتر است. در زمان قدیم از مهریز به سمت یزد و این باغ می‌رسیده است.

  باغ دولت آباد یزد

   

  چگونه به یزد سفر کنیم؟

  یکی از بهترین راه ها برای سفر به یزد با هواپیما است. که می توانید با رزرو بلیط هواپیما از تهران مسافتی حدود ۱ ساعت را طی کنید و به این شهر زیبا برسید. یک راه امن و راحت برای سفر به این شهر تاریخی قطار است. مدت زمان سفر با قطار از تهران به یزد حدود ۸ ساعت است.

  آدرس

  اگر قصد بازدید از این باغ زیبا و تاریخی را دارید کافی است به خیابان شهید رجایی، کوچه حسینیه بروید و از تماشای این باغ لذت ببرید.

  بازدید از این باغ همه‌روزه از ساعت ۷:۰۰ تا ۲۲:۳۰ (به‌جز روز عاشورا) امکان پذیر است.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  باغ دولت آباد یزد

   

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات