• باغ دلگشا شیراز

   

  شیراز از محبوب ترین و پرجاذبه ترین شهرهای ایران است. که به واسطه جاذبه های تاریخی و گردشگری متعدد توانسته گردشگران بسیاری را به سمت خود روانه کند. از این رو شما همراهان نیز می توانید برای رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس با آژانس آلوین 24 در ارتباط باشید و سفری به یادماندنی در شهر شیراز را تجربه نمایید. همانطور که گفتیم شهر شیراز از پرجاذبه ترین شهرهای کشور عزیزمان ایران است. که در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با یکی از زیباترین باغ های این شهر، باغ دلگشا آشنا کنیم.

  باغ دلگشا

  آشنایی با باغ دلگشا

  باغ دلگشا یکی از معروف ترین باغ های ایران است که در فاصله 5 دقیقه ای از آرامگاه سعدی قرار دارد.

  این باغ فوق العاده زیبا با عطر بهارنارنج متعلق به دوران ساسانیان است که شما می توانید با رزرو تور شیراز از آن دیدن فرمایید.

  این باغ از مهم ترین مکان های تفریحی در دوره های مختلف تاریخی بوده که در حال حاضر بعنوان موزه فعالیت می کند. بازدید کنندگان می توانند علاوه بر بازدید از باغ دلگشا از ساختمان اصلی باغ که بعنوان موزه هخامنشی تا قاجار فعال است نیز دیدن فرمایند.

  باغ دلگشا در ادورار مختلف مورد اهمیت بوده تا اینکه در دوران نادر شاه تا زندیه مورد آسیب و حمله های متعدد قرار گرفت. خوشبختانه در دوران کریم خان زند باغ دلگشا مورد مرمت و آبادانی قرار گرفت.

  باغ دلگشا

  معماری

  با گذر از تاریخچه باغ دلگشا وقت آن رسیده تا به معماری این باغ فوق العاده زیبا بپردازیم. با ورود به باغ، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند. عطر بهارنارنج باغ است. که در کنار فواره ها ترکیب بی نظیری را بوجود آورده است.

  ساختمان اصلی باغ که به کلاه فرنگی معروف است. دارای سه طبقه و کاشی کاری های رنگارنگ است که چشم بازدید کنندگان را مجذوب خود می کند.

  با ورود به عمارت کلاه فرنگی تالاری عظیم را مشاهده می کنید. که دارای قسمت های مختلف شاه نشین است.

  از شاخصه های عمارت دلگشا می توانیم به تزیینات آیینه کاری و گچ بری اشاره کنیم.

  باغ دلگشا

  آدرس

  شما همراهان می توانید برای بازدید از باغ دلگشا به خیابان نارنجستان بروید و سپس از باغ دیدن فرمایید.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

   

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات