• ارگ کریمخان شیراز

   

  شیراز از پرجاذبه ترین شهرهای ایران است. که به واسطه پیشینه تاریخی، از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایران نیز به حساب می آید. از این رو در این بخش از مقاله قصد داریم شما همراهان گرامی آلوین را با یکی از مشهورترین جاذبه های تاریخی شهر شیراز آشنا کنیم. ارگ کریمخان قلعه ای زیبا و باشکوه است که در شهر شیراز خودنمایی می کند.

  شما همراهان گرامی می توانید برای بازدید از ارگ کریمخان و دیگر جاذبه های شهر شیراز از طریق رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما از آژانس مسافرتی آلوین 24 اقدام نمائید و سفری به یادماندنی در شهر شیراز را تجربه نمایید.

  ارگ کریمخان

  تاریخچه ارگ

  ارگ کریمخان به دستور کریم خان زند ساخته شده است و کاربری نظامی نداشته است.

  در حقیقت کریمخان زند با انتخاب شهر شیراز بعنوان پایتخت، اقدام به ساخت قلعه ای نمود که برای سکونت در آن استقرار یابد. از این رو باید بگوییم ارگ کریمخان نیز محل سکونت وی بود.

  به دستور کریمخان زند، ارگ با مصالح مستحکم ساخته شد. تا در برابر بلایا و حمله استحکام کافی را داشته باشد. از این رو در ساخت ارگ از بهترین و مرغوب ترین مصالح یعنی سنگ مرمر تبریز و آجر استفاده شد.

  ارگ کریمخان

  بخش های مختلف ارگ کریمخان

  ارگ کریمخان یا قلعه کریمخان دارای اتاق های بسیار است و اکثر اتاق ها به یکدیگر راه دارند.

  باید بگوییم با با مشاهده اتاق های ارگ می توانید به هنر معماری و طراحان ایرانی پی ببرید.

  اتاق ها دارای تزئینات آیینه کاری به همراه شیشه های رنگی زیبا هستند.

  شما همچنین می توانید در بالای ارگ سوراخ هایی را مشاهده نمایید. که برای تیراندازی و حفاظت از ارگ ساخته شده بود.

  با ورود به حیاط ارگ کریمخان تالاری باشکوه نظر شما را به خود جلب می کند. که بعنوان منزل و استراحتگاه شاه در نظر گرفته شده بود. از شاخصه های این تالار می توانیم به دو ستون چوبی بلند اشاره کنیم. در ابتدا از جنس سنگ شاخته شده بود و در زمان قاجار با چوب جایگزین گردید.

  به طور حتم می دانید که هر قلعه ای دارای برج های مراقبتی است و این قلعه نیز از این امر مستثنی نیست. شما می توانید در چهار طرف ارگ، برج های مراقبتی با ارتفاع 14 متر را مشاهده نمایید. داخل آن ها پله های دورانی به همراه دو اتاق برای استراحت نگهبانان تعبیه شده است.

  ارگ کریمخان

  آدرس

  همراه شما عزیزان بودیم با یکی دیگر از جاذبه های شهر زیبای شیراز.

  به خاطر داشته باشید شما می توانید برای رزرو تور شیراز و بلیط هواپیما از طریق سایت و یا تماس با آژانس آلوین 24 در ارتباط باشید.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات