• آرامگاه ستی فاطمه

   

  همراه شما عزیزان هستیم با یکی دیگر از جاذبه های تاریخی شهر اصفهان.
  در این مقاله می خواهیم به معرفی یکی از آرامگاه های شهر به اسم ستی فاطمه بپردازیم. اما در ابتدا بهتر است با  شخصیت ستی فاطمه بیشتر آشنا شویم.
  ستی فاطمه یا بی بی فاطمه خاتون همسر امیر جلال الدین چقماق شامی بود. امیر جلال الدین چقماق یکی از عالمان معروف سده نهم هجری بود که همسرش نیز به احسان و پاکدامنی معروف بود.

  آرامگاه ستی فاطمه

    امیر جلال الدین چقماق همسر بی بی فاطمه خاتون

  بی بی فاطمه خاتون و امیر جلال الدین چقماق، بنا های عام المنفعه بسیاری ساخته اند. این بنا ها شامل مسجد جامع امیر چقماق، گرمابه، کاروانسرا و چندین حلقه چاه می شود.

  آرامگاه ستی فاطمه

  مرمت آرامگاه ستی فاطمه

   زیارتگاه ستی فاطمه پس از حمله افغان ها به اصفهان تخریب ویران شد. اما سرانجام در دوران قاجار به دستور فتحعلی شاه این آرامگاه باستانی به دست معمار معروف، محمدعلی خان بازسازی و مرمت شد.
  هم اکنون آرامگاه ستی فاطمه محل دفن شاهزادگان صفوی، سرداران شاه عباس و البته بی بی فاطمه خاتون است.

  آرامگاه بی بی فاطمه

  ثبت ملی آرامگاه بی بی فاطمه

   تمامی قبرهای زیارتگاه از جنس مرمر است و بر روی آن ها کتیبه هایی با خط نستعلیق قرار دارد.  این کتیبه ها توسط استاد محمدرضا امامی نوشته شده است.
  ضریح آرامگاه ستی فاطمه نیز از جنس چوب است. همچنین بقعه دارای دو رواق است که گنبد بقعه نیز از جنس خشت و گل است.
  آرامگاه ستی فاطمه در سال ۱۳۱۳ به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  آدرس زیارتگاه ستی فاطمه

  شما عزیزان می توانید برای بازدید از این امامزاده به خیابان کاشانی بروید و در روبروی بیمارستان کاشانی از زیارتگاه ستی فاطمه دیدن فرمایید.

  به خاطر داشته باشید برای رزرو تور اصفهان و بلیط هواپیما می توانید از طریق سایت و یا تماس با آژانس مسافرتی آلوین ۲۴ در ارتباط باشید و سفری به یاد ماندنی در اصفهان را تجربه نمایید.

  جهت رزرو خدمات گردشگری به صفحه تفریحات و جاذبه های گردشگری مراجعه نمایید

  مقاصد سفر در تابستان

    مگه میشه تابستان از راه برسه و سفر نرفت؟ تابستان یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر و گردشگری است. اما در این فصل گرم بیشتر افراد دوست دارند که مقصدی خنک را برای سفر انتخاب کنند و برخی دیگر می خواهند به شهرهای ساحلی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن سفر کنند. در ادامه […]

  تور کاپادوکیا

    حتما بارها عکس یا فیلم های بالون های رنگی که در آسمان ترکیه در حال پرواز هستند را دیده اید یا شاید نام کاپادوکیا را شنیده باشید. این منطقه زیبا در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی در کشور ترکیه قرار دارد. که یک منطقه ی تاریخی و بسیار زیباست اما باید این نکته را بدانید که […]

  تور آلاچاتی

  اگر می خواهید که برای مدتی از هیاهوی شهر دور شوید و با قدم زدن روی شن های زیبا ساحلی حس تازگی و طراوت داشته باشید آلاچاتی مقصد مناسب برای شماست. آلاچاتی ترکیه به خانه های رنگی، خیابان های سنگ فرش و شب های زنده معروف است و هر گردشگری را مجذوب خود می کند […]

  ویزای تایلند

    تایلند یک کشور آسیایی که در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد و مرکز آن بانکوک است.  این کشور به دلیل تفریحات متنوع و طبیعت زیبایی که دارد به «سرزمین لبخندها» معروف است این کشور به یکی از بهترین و خاص ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است. تایلند دارای فرهنگ غنی و متنوعی […]

  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات