• آرامگاه استاد شجریان

   

  از خاص ترین و محبوب ترین جاذبه های شهر مشهد، باید به آرامگاه استاد شجریان اشاره کنیم. در این بخش از مقاله آلوین 24 نیز می خواهیم شما را با آرامگاه این استاد گرانقدر آشنا کنیم:

  پیش از هر چیز به خاطر داشته باشید، برای رزرو تور مشهد و بلیط هواپیما شما عزیزان می توانید با آژانس مسافرتی آلوین 24 در ارتباط باشید و از تمامی جاذبه های شهر مشهد دیدن فرمایید.

  استاد شجریان از بنام ترین اساتید در زمینه نوازندگی، آهنگسازی، خوانندگی و خوشنویسی بود که در 17 مهر 1399 در شهر طوس، در جوار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شد.

  آرامگاه استاد شجریان

  بیوگرافی محمدرضا شجریان

  محمدرضا شجریان از افتخارات کشور عزیزمان ایران است. که شروع فعالیت وی در سن 12 سالگی با تلاوت قرآن در رادیو شروع شد. در تمام سال های فعالیت استاد شجریان، تلاوت قرآن کریم در کنار آوازخوانی ادامه داشت.

  شروع فعالیت خوشنویسی استاد در سال 1347 زیر نظر استاد اسماعیل مهرتاش صورت گرفت. همچنین باید بگوییم که در کنار خوشنویسی نیز، استاد شروع به یادگیری سنتور نیز نمودند.

  با توجه به علاقه استاد محمدرضا شجریان به خوشنویسی، وی توانست به درجه ممتازی در خوشنویسی نستعلیق دست یابد.

  محمدرضا شجریان دارای القاب و افتخارات بسیاری است. که از آن ها می توانیم به لقب استادی در زمینه خوش نویسی، آهنگسازی و خوانندگی اشاره کنیم.

  آرامگاه استاد شجریان

  آرامگاه شجریان

  باتوجه به فعالیت پررنگ استاد محمدرضا شجریان، اساتید دیگری چون ایرج بسطامی، حسام الدین سراج و همایون جهاندار با وی همکاری کردند. همکاری و دوستی استاد با محمدرضا لطفی نیز موجب ابداع ساز راست پنجگاه شد.

  همانطور که پیشتر اشاره کردیم، استاد شجریان سرانجام با تحمل سال ها بیماری، در سال 1399 غمی آرام نشدنی را برای مردم ایران به جای گذاشت. آرامگاه استاد شجریان در شهر طوس در نزدیکی آرامگاه فردوسی است. باتوجه به ارادت همیشگی استاد برای مردم کشور عزیزمان، بر روی سنگ مزار وی با طراحی خود استاد نوشته شده است، خاک پای مردم ایران.

  شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی آلوین24 از تمامی خدمات آن نظیر خرید بلیط هواپیما، خرید بلیت اتوبوس و رزرو تورهای داخلی و تورهای خارجی بهره مند شوید و در صورت سوال با پشتیبانی 24 ساعته آژانس تماس بگیرید.

   

  آرامگاه استاد شجریان
  ارسال نظر

  ارسال نظر


  نظرات